| Neymar2 a întrebat:

Voi cum invatati lectiile mai repede?

7 răspunsuri:
| princess97 a răspuns:

Le citesc de 2-3 ori si gata. ajungewinking. doar trebuie sa te concentrezi putin big grin

| Muflă a răspuns:

Păăăăi când învăţ (adică odată la doi ani) încerc să asociez toate chestiile pe care le citesc în caiet cu diverse imagini, mirosuri, expresii haioase, gesturi, persoane, tot ce-ar putea să-mi amintească de ele... creierul meu face cele mai ciudate legături 0_o Oricum, ideea e că aşa ţii minte mult mai bine decât dacă-nveţi ca papagalu'

| Annd a răspuns:

Nu stiu nici eu.

| cryna a răspuns:

Citesc lectia de 2 -3 ori si ceva sigur imi ramane in cap laughing apoi ideeile alea le dezvolt si gata ...nu trebuie sa inveti pe derost, cuvant cu cuvant din caietwinking

| elea a răspuns:

Le citesc cu logica big grin. funda

| Baiatde13ani a răspuns:

Esti mai atent in clasa si subliniezi esentialul.si daca poti incearca sa asociezi de ex la religie. date etc etc

| AnaLee a răspuns:

Totul sta in a te concentra, asa fac mereu si-mi iese...sau daca incerci sa memorezi si nu-ti iese, citeste cu f.f.f. multa atentie
sper ca te-am ajutat