| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi ce sa fac, astazi am dat teza la informatica si am stiut de 3-4.Cum o sa le zic asta parintilor ca am luat 3 in teza

5 răspunsuri:
| MissBeer a răspuns:

Le spui ca faci meditatiibig grin. Daca esti mai mic de clasa a 11-a, inclusiv, dau meditatii cu 25lei/sedinta, in Bucuresti. Vei intelege mult mai multe decat de la un profesor.

| LordCronos a răspuns:

Ceea ce nu înțeleg e cum poți să iei 3-4 în teză la informatică... Din câte știu profesorul dă la clasă o sumedenie de aplicații pe care tu trebuie să le înveți pentru că acelea vor fi la teză...

Încearcă să le spui atunci când nu se află într-o "fază" proastă adică când nu sunt supărați sau au probleme de orice tip: serviciu, financiar, etc. Când încerci să le-o spui, să nu le-o spui cum nu ți-ar păsa... Spune-o în așa mod încât să le arăți că-ți pare rău și că vrei să-ți repari greșeală... Baftă!

| Acier a răspuns:

Nu stiu cum sa le zici, dar pot sa-ti spun ca daca nu le zici va fi mai rau.
Asa faceam eu, si cand aflau, peste 2 luni... imi luam cafteala urat big grin

| KurseMarkSasuke a răspuns:

Pai... nu poti sa scapi daca nu le spui tu le spune un prof sau incep sa dea de banuiala cand o sa termini anul si o sa ai media la info 5, 6, 7 mai bine le spui acum decat sa le spui la finalul anului chiar daca te pedepsesc si acum mai rau o sa t pedepseasca daca nu le-ai spus la timp.Eu nu cred ca ai cale de scapare...

| Doctor a răspuns:

Daca parintii tai vin des la scoala nu ai cum sa nu le spui. Dar daca sunt ocupati si nu vin decat foarte rar la tine la scoala nu le spune. Daca trebuie sa le spui neaparat trebuie sa le spui adevarul dar sa cauti scuze : "Nu am avut timp sa invat", "Nu inteleg nimic din ceea ce ni se preda la scoala din cauza : profei, profilor, colegilor galagiosi, etc", "Am avut prea multe de invatat intr-un timp prea scurt". Acum trebuie sa decizi tu ce faci cu parintii tai, Bafta!