| andrei733 a întrebat:

Am luat o nota mica la teza si nu stiu sa le spun parintilor pentru ca presimt ca o sa se supere rau. Spuneti-mi si mie cum as putea sa le spun?

Răspuns Câştigător
| Fantoma_1807 a răspuns:

Eu zic ca e mai bine sa fii sincer, le spui cinstit ca nu prea ai fost pregatit si pe viitor ii asiguri ca iti vei da toata silinta, se mai intimpla, si lor in copilarie li s/a intimplat. fii sincer cu ai tai, recunoasteti greselile sincer, vor fi iertate mai usor. Sint si eu mama si prefer ca odrasla mea sa nu ma minta, si cind o vad ca ia o atitudine smerita, ce pot sa/i mai fac...

6 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

Nu le spui

| fratiikaramazov a răspuns:

Deci prefa-te ca esti ffff suparata, (poti sa plangi eventual) si asa plangand si trista du-te la ei si spune-le ce nota ai luat. baga si cv de genu "nu-i corect"sau "chiar credeam ca am scris pentru ca am invatat" si un "data viitoare iau mai mult". in mod normal n-ar trebui sa te certe daca te-ar vedea in starea in care esti. poate vor fi dezamagiti dar n-o sa-ti arate asta pentru ca n-o sa vrea sa-ti accentueze starea de tristete. la mine a functionat. bafta!

| Raluca7761 a răspuns:

Spune-le ca a fost greu, si ca nu au fost note mari, cu toate ca toate scuzele din lume nu schimb nota.

| ShiftyIsXtreme a răspuns:

Prefate ca tie rau, dar prefate bine, si nu o sa-ti zic nimic.dar in caz de vor sa-ti dea pastila tu te prefaci ca o iei o bagi in gura si cand pleaca o scoti eu asa am facut si a functionat... fundita Pliiz

| TakeMeHome a răspuns (pentru ShiftyIsXtreme):

Băii, oricum vor afla părinții.
Cel mai bine zice adevărul; nu cred că ție (dacă ai fii un părinte) ți-ar conveni dacă copiii tăi s-ar preface, te-ar minți. NIMENI nu se poate ascunde după o minciună. Nu știm cum, dar într-un final adevărul este aflat. O zi faină! happy

| DataTrav a răspuns:

Bobo am un sfat pentru tine! Am 16 ani si sunt la un liceu cat de cat bun. Spune-le parintilor direct.Mai devreme sau mai tarziu tot vor afla daca nu de la tine de la altii.E mai bine sa fi sincer.
Sper ca sfatul meu sa-ti fie de folos!