| Cristina_Valentina_1992 a întrebat:

Stie cineva cand este organizat concursul sanitarii priceputi in anul 2014?
dau funda evident!

2 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Nu spui despre ce etapa te interesezi.http://www.crucearosie.ro/proiecte/sanitarii-priceputi.html
Etapa pe localitate. In functie de numarul scolilor participante, se pot organiza, premergator etapei pe zona, in zilele libere, etape pe localitate. Acestea vor fi organizate de catre subfiliala locala a Crucii Rosii Romane, in colaborare cu conducerile scolilor care participa, organisme sanitare si de politie locale.
Etapa pe zona.
Se desfasoara in ultimele 2 saptamani ale lunii aprilie.