| oBelieveMe a întrebat:

Cine stie sa acorde primul ajutor? Ati participat la concursul,, Sanitarii Priceputi,,? uNde ati ajuns: judeteana, nationala? puppy dog eyes FUNDA

8 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

De acum 2 ani nu se mai face la noi in scoala. Ultimi care au participat au iesit la judeteana pe locul 2, in defavoarea gazdelor ce au organizat atunci. A fost un mic scandal, dar evident, cel mai bun liceu din judet nu putea sa piarda in fata unora de la tara.

| michelia a răspuns:

Inca mai exista concursul asta?
Am fost si eu cindva demult ( foarte demult : ) pina la faza nationala, intr-o tabara la Arbanasi, judetul Buzau.
Am invatat o multime de lucruri atunci pe care si acum le tin minte, esentiale cred pentru situatii de prim ajutor la insolatie, arsuri, fracturi, inec, intoxicatii etc.
Nu te faci doctor dupa concursul asta dar o sa inveti unele lucruri utile pe care nu le uiti toata viata.
Si un bonus e atmosfera excelenta de la concursuri si din tabere ( daca ajungi la judeteana si nationala).
Succes!

| bumtzbumtz a răspuns:

Stiu sa dau primul ajutor, insa n-am participat ca nu stiam de acest concurs.

| oBelieveMe explică:

Am ajuns la judeteana, la Sibiu, si normal ca unii de la Sibiu au castigat.Ei au avut o situatie mult mai usoara de facut, comparativ cu noi.

| MD0 a răspuns (pentru oBelieveMe):

Ce vorbesti? Eu am participat tot anul asta, la Sibiu si am reprezentat o echipa din Cisnadie, Gustav Gundisch mai exact si am trecut pe nationala. O sa avem concursul prin August la Buzau happy Informeaza-te mai bine data viitoarewinking

| oBelieveMe explică (pentru MD0):

Sunt bine informata, fiindca eu am participat.winking Cati ani ai?

| MD0 a răspuns (pentru oBelieveMe):

14,si am reprezentat Sibiul la Nationala in tabara Poiana Pinului din Buzau happy

| myra2 a răspuns:

Http://www.crucearosie.ro/.......html.Aici sunt mai multi pasi. Nu am participat:)