| GeorgeFX a întrebat:

Stie cineva daca se face scoala de 1 iunie? big grin

Răspuns Câştigător
| UzOm a răspuns:

Se face din pacate.

7 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Dacă ți-ar spune cineva că ești copil ( să zicem că ai 13 - 14 ani) foarte probabil că te-ai supăra.
Dar dacă astăzi, cînd 1 iunie se pare că a devenit zi nelucrătoare, gata,... ești și tu copil, doar - doar să înveți cu o zi mai puțin!
Tare vă mai este dragă învățătura!
Precum cîinelui bățul!

| GeorgeFX explică (pentru corolav):

rolling on the floor))))))) esti distrus rau. Am intrebat ca sa stiu daca merg sau nu. oricum n-am fost, aproape nimeni n-a fost. nu aveam nevoie de raspunsul tau oricum. apropo, vezi ca topul ala de pe TPU nu te ajuta cu nimic happy iti pierzi timpul. salut!

| corolav a răspuns:

La ce fel de răspuns crezi tu că m-aș fi putut aștepta, de la o minte ca a ta, ca de găină?
Vezi și răspunsul lui bursuc.
Topul nu este relevant.
Contează răspunsul dat, respectiv primit.
Toți cei care sunt pe undeva, în top 100, sunt niște persoane la cca. peste 30 de ani, cu oarece cunoștințe de cultură generală, cu experiență de viață, unii poate profesori, ingineri, medici, economiști, juriști.
Și care se străduiesc să vă dea niște răspunsuri, cel mai adesea folositoare.
Partea proastă a lucrurilor este faptul că voi ( cei mai mulți școlari) puneți niște întrebări cel mai adesea hilare, unele chiar cretine, lipsite de noimă, puse doar pentru a vă vedea lumea că ați postat și voi o întrebare pe TPU.
Dacă toată ziua stați cu telefonul în mînă și butonați sute și mii de minute, îți era chiar atît de greu să dai un telefon unuia dintre colegi ( sau mai multora ) și să fi aflat cu certitudine răspuns la o astfel de întrebare?
Dar, nu, tu ești mai „jmecher", mai „rotund"!
„Hai să pun și eu o întrebare pe TPU"!
Și, reversul medaliei este acela că, nu de puține ori, la astfel de întrebări, să primești și niște răspunsuri mai dojenitoate. Iar, din contra, tu să vii cu un răspuns demn de un cotigaragiu de la bariera Vergului sau de o țață din piață de la Matache Măcelaru.
Greu se mai fac oamenii oameni!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Logic că se face şcoală!
Doar nu vreţi zi liberă rolling on the floor

Toate cele bune!

| GeorgeFX explică (pentru bursuc001):

Nu inteleg ce e de ras. doar am intrebat ca sa stiu.

| bursuc001 a răspuns (pentru GeorgeFX):

De râs era faptul că vreţi zeci de zile libere cu absolut orice "ocazie"winking

O zi frumoasă!