| piki a întrebat:

Stiu ca par cam nebuna, dar sunt putin ingrijorata din cauza ca am terminat semestrul intai, clasa a 7-a cu 9.87 media generala. Asta inseamna ca am media generala din clasa a 5-a pana acum 9.97 (este primul an cand nu imi iese media zece). Stiu ca este o medie buna, dar pe langa faptul ca sper sa ajung la un liceu bun (asta daca iau nota buna si la examenele nationale), m-ar interesa si sa ajung la Cambridge sau Oxford. Poate cineva a ajuns acolo si imi spune si mie pe ce se bazeaza admiterea si media cu care a intrat la liceu happy

12 răspunsuri:
| Akid a răspuns:

Nu te ingrijora este foarte bine asa

| CryChristiAN a răspuns:

Ce faci tu?hee hee. Am trait s-o vad si p'asta. Draga mea, invatatul mecanic nu e cel mai bun mod. Te apreciez pentru asemenea medii, si daca inveti logic te apreciez si mai mult. Crede-ma ca liceul e cu MUULT diferit fata de generala. Daca in generala aveam10 la fizica, mate si chimie, acum ma CHINUI sa-mi iasa mediile de 9 si 10.
Abia la liceu se vede adevarata ta valoare.
Crede-ma ca eu ti-o spun din proprie experienta, si nu vreau sa laud dar eu la liceu, cu media 9 la chimie, si fizica tot ajung si la etapa nationala happy.
Dar, cum am mai spus, '' cel mai mare dusman al cunoasterii nu este ignoranta, ci iluzia de a cunoaste'' ( Stephen Hawking)
Sarbatori fericite, sanatate si sa ajungi unde-ti doreste inimioara tahappy

| CryChristiAN a răspuns (pentru CryChristiAN):

A da, si Oxford si Cambridge nu sunt licee, ci UNIVERSITATI.

| piki explică (pentru CryChristiAN):

Stiu asta happy Multumesc de ajutor

| ThePerfictionIsADream a răspuns:

Trebiue sa ai toate mediile generale si notele de la toate examenele peste 9.La Bac trebuie sa ai peste 9 si ca sa pleci in alta tara la facultate trebuie sa te inscrii la voluntariat de pe la varsta asta!

| piki explică (pentru ThePerfictionIsADream):

Ah...ce voluntariat? Sunt putin pe dinafara la capitolul asta?

| ThePerfictionIsADream a răspuns (pentru piki):

Va trebui sa mergi la batrani, etc.Chestiie astea cu Crucea Rosie... Fundatiile Mereu aproape, Delta...Contacteaza pe net fundatiile.

| piki explică (pentru ThePerfictionIsADream):

Ok....mersi mult pentru informatii

| ThePerfictionIsADream a răspuns (pentru piki):

Cu mare placere! si alta data.

| xXxRadu a răspuns:

Slabe sanse sa ajungi la Oxforh Hardvard Franccfurt si Cambridge...Ia idee cat poate sa coste? Chear si cu bursa cred ca o sa te coste mai mult de o avere.Si in plus in clasa a 7-a nici macar nu cred ca stii sigur ce vrei sa faci in viata. Merfi la cele mai bune FACULTATI dar apoi ce faci?