| PentruCaAutomobile a întrebat:

Sunt clasa a 8-a si in curand va trebui sa-mi aleg liceul si profilul la care voi merge. M-am gandit de sa ma duc la mate-info intensiv la un liceu cu pretentii dar nu stiu daca ma voi descurca. La matematica ma pricep de nota 8 (mentionez ca doar din acest semestru m-am pus sa invat, semestrul trecut avand doar note de 5-6 deci voi mai evolua clar) si am facut de pe internet si putina programare HTML si C++ si chiar imi place, dar am auzit de la multi ca e foarte mult de invatat si informatica e extrem de grea... E adevarat? Credeti ca ma voi descurca?

Răspuns Câştigător
| EvilThoughts a răspuns:

Ideea este următoarea: li se pare greu persoanelor cărora nu le place sau celor cărora nu au înclinație spre așa ceva.
Eu sunt pe filo bilingv-engleză și toată lumea spunea că "vai cum că e greu să înveți o limbă străină", etc. Cine spunea asta? Bunica și mătușa care bineînțeles au încercat să mă afcă să renunț, deși singurul cuvânt pe care îl știu ele în engleză este "ok".
Nu et lăsa desurajat de oamenii din jurul tău, fie că fac parte din familia ta sau nu. Totul depinde de tine. Gândește-te bine la ce vrei să faci pe viitor, nu te lăsa influențat și concentrează-te pe ceea ce contează pentru tine.
Mult noroc la examene happy

| EvilThoughts a răspuns (pentru PentruCaAutomobile):

Cu plăcere. Și eu mulțumesc pentru fundă happy
Vezi ce faci cu examenele happy Poate mai faci update dacă ai intrat unde vrei sau nu.

| PentruCaAutomobile explică (pentru EvilThoughts):

Am luat 9, 15 la matematica si 8, 60 la romana (meritam mai mult dar nu merita sa fac contestatie pentru ca riscul e prea mare pentru cateva puncte). Cu notele astea intru unde vreau, si m-am decis, merg la mate-info happy

4 răspunsuri:
| Suciu1995 a răspuns:

Trebuie să te decizi tu şi să faci ceea ce îţi place