| LeiAdrian a întrebat:

Sunt in clasa a 9-a si peste 2 zile dau teza la fizica. Profesorul ne-a zis ca ne da 2 probleme simple in care trebuie sa aplicam toate formulele invatate la mecanica. Pe primul semestru am luat 10 la teza de la fizica. Dar acum problema e ca imi este foarte frica si am foarte mari emotii pentru ca acum este mai greu decat pe primul semestru. Cum sa fac sa scap de frica si de emotii ca sa pot sa ma descurc la teza si sa iau si acum 10?

Răspuns Câştigător
| ZzDeeea a răspuns:

Nui adv daca inveti mecanic tot nu ai sa retii nimic si atunci cand dai teza le uiti pe toate.trebuie doar sa le repeti acasa iar la scl sa fi sigur pe tine pentru daca nu esti te emotionezi mai rawwinking sper ca ti'am fost de ajutor funda?

3 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

Usor,si eu tot a 9a sunt si cand am probleme la teste/teze cu emotiile,fac muuuulte probleme si repet de o gramada de ori lectiile pana le stiu pe derost, si doar atunci sunt mai sigura pe mine si iau si nota mare.batting eyelashes
Incearca si lasa emotiile deoparte, doar esti baiat :* Bafta la teza!

| znstr a răspuns:

Deeea,eu nu am zis de invatat mecanic.
Cum a zis si Kyle, ca repeti ceva pana iti intra in cap, nu mecanic. Eu la asta m-am referit big grin

Răspuns utilizator avertizat