| Edyan_Edy_1999 a întrebat:

Sunt pe profil Mate-info si vreau sa devin itist dar este foarte greu profilul, pe ce m-as putea transfera?

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca tu nu poti face fata profilului de liceu de mate info cum o sa faci o cariera in IT?

| sierra1 a răspuns:

Du-te la filo - acolo sunt trei sferturi din analfabeții României

am spus trei sferturi? vaai, scuze, am gresit - sunt peste 90%

| anonim_4396 a răspuns (pentru sierra1):

Sa nu exageram. La filo se fac limbi si româna la greu. Mai multi prosti sunt, dar nu mai multi analfabetiwinking

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

"La filo se fac limbi" - e acord dar CÂȚI spuneai că profesează in domeniu?

ok - analfabeți (funcționali, că așa e mai nou...)

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pe stiinte ale naturii.

| Ofiintă a răspuns:

Are sens.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ziua de azi toti vor sa se faca IT-isti. M-am saturat! Ce, numai din calculatoare traim?! Sau vrei sa ne chipezi? Lasa ca trebuie sa mai fie muncitori si la maturat, la cizmarie, la croitorie, nu trebuie sa fim toti corporatisti.

| Mirel4412 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai spus o prostie mare. Te las pe tine s-o gandesti singur

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mirel4412):

Ia spune-mi tu! Daca te referi la faza cu chipurile, era evident sarcasm. Altceva ce am zis si nu e corect?

| Mirel4412 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mi s-a parut a sarcasm happy

| BilaRomânească a răspuns:

Daca reusesti sa iei bacu pe mate-info este ok pentru facultate de info. parerea mea

| PeLeU a răspuns:

Poti sa ramai la mate-info, dar sa te orientezi spre un alt domeniu...