| Codreanu_Diana_1998_8w0l a întrebat:

Toamna se numara...
am nevoie de cele mai ingenioase idei

3 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Toamna se numara bobocii (rezultatele la orice se numara la sfarsit); se numara castigurile din vara, punctele la jocuri, concursuri, problemele, joburile, esecurile, scolile, cartile, reducerile, promotiile (din magazine), borcanele (pentru conserve), afectiunile (guturai, reumatism, ulcer, astm, conjunctivite), kilogramele( e sezonul fructelor si legumelor si mai dam jos din kg), pantofii (gata cu sandalele si slapii), umbrelele( ca a venit ploaia) etc.

| Dintrebare a răspuns:

Toamna asta se numara imigrantii

| Codreanu_Diana_1998_8w0l explică:

Mltumesc de raspunsuri.Dar ca sa abordez o tema pentru balul bobocilor ce sfatuiti?