| Missmoffet a întrebat:

Idei de cadou pentru profesorul preferat? Nu vreau chestii lipsite de sentiment, de gen un ceas sau parfum. Am nevoie de idei ingenioase si mai personale. Multumesc, dau funda! happy

Răspuns Câştigător
| guzganu a răspuns:

Baga un ochi pe aici: http://www.sohoshop.ro/cadouri
Sunt obiecte unice pe piata din RO. Unele sunt utile, altele hazlii.
Tu il stii pe profesor si stii cam ce i-ar placea. Spor la gasit!

10 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

O carte
o agenda pe care sa semnati toata clasa
ceva personalizat: cana, breloc, sapca, tricou
o rama foto cu poza la toti elevii din clasa
ceva confectionat de voi ex tablou
o borseta, un portofel, un pix

| onasis1961 a răspuns:

O iconiţă argintată! Nu costă mult şi este de efect!

| mixxjim a răspuns:

Un stilou. Simbolic. E chic, delicat, merge si la femeie, si la barbat, nu poate fi considerat "mita" (presupun), e si util si nu nici e ostentativ, si nici a declaratie de dragoste nu poate fi interpretat, ca doar ce face un prof altceva daca nu scrie? macar notele in catalog, si tot scrie ceva. Altceva e greu de spus, ca nu stim nici daca-i femeie sau barbat, nici ce preda...

| Euletitia a răspuns:

Buna! Daca e vorba de un cadou din partea clasei, ai putea pune in rama o poza cu voi toti si cu el/ea si sa i-o daruiti, ca sa-i ramana si peste ani si sa-si aduca aminte de voi. daca acest cadou e doar din partea ta, pune o poza doar cu tine si el/ea. Adauga un stilou cu penita de aur, o iconita din argint sau o carte foarte buna, eventual daca stii ce lecturi il/o pasioneaza si pe prima pagina scrie-i o dedicatie pe acre sa o semneze intreaga clasa, daca e din partea clasei cadoul, sau numai tu, daca e un cadou doar din partea ta. Scrie-i in acea dedicatie cuvinte alese si din suflet, multumeste-i pentru ca ti-a indrumat pasii si pentru toate lucrurile minunate pe care le-ai invatat de la el/ea. daca nu optezi pentru carte, scrie-i aceassta dedicatie pe o felicitare facuta manual. Insist sa ii scrieti si un mesaj, fie pe carte, fie pe o felicitare, opentru a pastra o amintire de la tine sau de la voi pentru totdeauna si a-si aminti cu drag ca s-a bucurat de respectul si aprecierea elevilor sai. daca e feme4ie, oferas-i, pe langa cadou, si un buchet de flori, fie trandafiri albi sau roz, fie un crin imbobocit.

| AndreeaaD a răspuns:

O carte care sa il reprezinte intr-un anume felthinking

Răspuns utilizator avertizat
| Frumusica69 a răspuns:

Buna! Iti pot recomanda un site foarte bun in care poti gasi o multime de variate de cadouri pentru profesorul preferat, si anume: https://kupoane.ro/store/notino/. Acest site te va ajuta sa gasesti cadoul potrivit in cel mai scurt timp. Vei avea parte de reduceri dar si ce un cod transport gratuit notino.

| rizbytzu a răspuns:

Poate merge o rama mai speciala cu o poza cu voi 2 nu stiu, sau ceva personalizat ce sa ii aducă aminte de tine

| rizbytzu a răspuns:

Poate merge o rama mai speciala cu o poza cu voi 2 nu stiu, sau ceva personalizat ce la il poarte cu dansa un portofel in care sa scapi din greseala o poza cu tine

| Alee23 a răspuns:

O cravata...