| BubbleShoot a întrebat:

Trebuie sa fac un proiect depsre reciclare! un afis si sa scriu ceva happy ce sa fac? helpp. funda!batting eyelashes

5 răspunsuri:
| bogdan1413 a răspuns:

Cauta si tu pe net despre cum putem proteja pamantul recicland gunoiul.Cum putem proteja pamantul de poluarea apelor etc.Succeswinking funda? big grin

| Adautza a răspuns:

ca sa iti iasa ceva calumea si sa lasi k gura cascata te duci la librarie si iei un cartom1m/1m carioci colorate, sclipiciuri, foi colirate si acuarele si pensule. apoi printezi pe foile colorate ceva ecologic de pe net sau poate fi si o creatie de a ta(poezie ceva.) asa si le lipesti pe cartonul de 1m/1m iar titlul il faci k sclipici gen

| BubbleShoot explică (pentru Adautza):

Da exact.laughing domane sunt pe clasa a 8a.cel mai important e sa faci cu sclipici si sa mazgalesc acolo.informatia conteza... vreeam idei.nu cu ce sa pictez laughing doamneeeeeee laughing

| Adautza a răspuns (pentru BubbleShoot):

Frate daca u vrei sa duci un proiect jegos si k aceeasi informatie pe care l-ai putea pune pe cel frumos colorat n-am nimic impotriva dar iti zic deja ce nota vei lua

| newoman a răspuns:

Pet=suport de pixuri
ca afis poti pune: petul nu-i gunoi la noi!
drept exemplu, dintr-o cutie de cola/pepsi/fanta/mountan dew s.a.m.d. poti face suport pentru pixuri. eu am facut asa ceva, marginile le-am bagat bine pe interior sa nu ma zgarii, am lipit alaturi de aceasta cutie si o cutie de bere si le-am invelit in hartie glasata, si le-am pus pe un suport facut dintr-un carton invelilt de asemenea in hartie glasata si presarat cu sclipici confectionat de la globurile sparte de la craciun si cu niste scoici pe care le aveam prin casa, ca sa fie frumos ornamentat. mi-a iesit un suport grozav de pixuri, pe care literalmente il ador.
Spune ca trebuie sa fim constructivi in a reutiliza toate produsele pe care le folosim zilnic si acest lucru ne ajuta atat fizic cat si mental. Putem face chiar si economii. Sunt foarte multe parti pozitive ale reciclarii. Dar e foarte frumos sa fii implicat intr-un proiect cu copii infometati sa construiasca lucruri frumoase. funda?
Ultimul meu proiect eco a fost un cos de gunoi facut din coperte de caiete pe care nu le mai foloseam, din acelea mai cartonate, iar fundul cosului a constat intr-un cofrag de oua care nu mi-a mai trebuit.Am invelit insa cosul in hartie de ziar, pentru ca imi place foarte mult cum arata.