| Lariii14 a întrebat:

URGENT VA ROGGG!
Cum trebuie sa formulezi cerintele de la simularea la romana?
Un prieten mi-a zis ca de exemplu la primul subiect la exercitiul 1 unde iti cere sa zici sinonime sau antonime, trebuie sa formulezi sub forma de cerinta. De exemplu : " Sinonimul cuvantului bucurie este veselie ". Este corect asa? Se consiedra semn? Va rog mult. Imi trebuie pentru maine la simulare! straight face||

Răspuns Câştigător
| BlackStar27 a răspuns:

Este adevarat ce a zis prietenul tau. Nu ai voie sa scrii bucurie=veselie, ci "Sinonimul cuvantului bucurie este veselie.", deci totul trebuie raspuns in propozitie. Sper ca te-am ajutat si bafta la simulare happy

| Lariii14 explică (pentru BlackStar27):

Multumesc mult. :*

| BlackStar27 a răspuns (pentru Lariii14):

Cu placere :*

| Lariii14 explică (pentru BlackStar27):

Doamne mulţumesc mult.