| LiliJB a întrebat:

Va rog sa imi spuneti si mie care sunt pasarile calatoare.

Răspuns Câştigător
| TheTruthBeneathTheRose a răspuns:

Randunica, pupaza, cucul, turturica, barza, pelicanul, ciocarlia, graurul, egreta, mierla, privighetoarea

8 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Barza, randunica, lastunul, lebada pitica, cinteza, mierla, privighetoarea, sturzul cantator, graurul, starcul, macaleandrul si grangurul.

| DarkBlood32 a răspuns:

Ciocarlie,pupaza,barza,randunica,graur,egreta,prepelita,mierla,privighetoare,pelican,turturica,cuc,socoveata,cocor,gasca salbatica, lebada, cormorani.

| LiliJB explică:

Multumesc pentru raspunsuri!

| LovingAdam a răspuns:

Randunica...

| dragalasuul a răspuns:

Serios... nu sti asta, eu de la gradinita stiu... sau tu esti inca la gradinitalaughing
Randunica, pupaza, cucul, turturica, barza, pelicanul, ciocarlia

| alexionut75 a răspuns:

Iocarlia, graurul, egrete, prepelita, mierla, privighetoarea, pelican, pupaza, turturica, cucul, barza....cam atat stiu! FUNDA? big grin

| alexionut75 a răspuns:

Ba esti... eu am scris inaintea lui si tot lui ii dai funda?