| anonim_4396 a întrebat:

Vad intrebari puse de copii, acum si de 10 ani... Pai frate eu la 10 ani nu stiam nici sa scriu bine dupa dictare laughing Pe ei îi intereseaza cum sa se combine, cum sa o faca si asa mai departe.
Lasand la o parte faptul ca mass-media e plina de sexualitate, oare e bine ca au acces la internet de la varste asa de fragede?
De la ce varsta e bine sa lasam copilul pe internet?

Răspuns Câştigător
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Eu cred ca in ziua de azi, cand tehnologia a avansat atat de mult si copii stiu deja destul de multe fata de generatiile anterioare, varsta propice a unui copil de a utiliza internetul ar fi dupa 13 ani...Pana la aceasta varsta exista tot felul de jocuri potrivite varstei lor! ...Internetul este periculos atunci cand parintii nu pot controla copilul. De aceea sfatuiesc ca parintii ca paroleze calculatoarele...isi vor proteja copiii de a nu deveni dependenti sau de a vizita site-uri nepotrivite varstei!

22 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

12 ani pe siteuri educative. Dupa 14 ani si la chat-uri si cacaturi de astea care in prezent formeaza generatia McDonalds.

| EUSIATIT a răspuns:

Ignora pentru ca oricum nu mai ai loc de ei ..astia sunt //cind pisica nu e acasa...asa si ei cond mama nu vede ce face odrasla ...intreaba daca poate face sex la 10 ani ...asta e...

| oz a răspuns:

Asa e... din pacate...
Inca nu am copil asa ca nu pot raspunde...

| DeeAnna. a răspuns:

Da...si pe mine m`au surprins copii acestia care incepand cu 10-11 ani au probleme majore...
M`au surpris genul de intrebari: "Am tot auzit ca multe pers. isi incep viata sexuala. Si sunt curioasa cum e. Sa incerc si eu?'' [copila de 11 ani], etc.
Bai, fratilor. Traiti`va copilaria!
O sa plangeti dupa ea!

O sa aveti tot timp cand veti creste, sa va ocupati mintea ca astfel de probleme.
Va spun, cel mai bine e sa va comportati adecvat varstei voastre.

| daniDeeDee a răspuns:

De la 14 ani... Parerea mea... happy

netu` asta ii invata numai prostiihee hee

| daniDeeDee a răspuns:

Cea mai tare faza: Acum cateva zile un pusti ne recomanda un site cu filme porno. laughing

| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

Asta e generatia noua happy

| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

Asta e generatia noua happy

| Paris a răspuns:

Stii ca exact la asta ma gandesc eu? O fetita intreba ce se intampla daca isi incepe viata sexuala la 12 ani, alta tot de 12 ani intreba ce sa faca sa o placa baietii. Nu e bine.

| ioanateo a răspuns:

Este voie peste 12 ani!

| Sabwy a răspuns:

Eu am calculator de la 7 ani... dar sincer nu stiam atatea cat stiu astea de 10-11 ani...

| giulia_6563 a răspuns:

Da asa este in zia de astazi nu ai cum sa sa le mai explici copiilor anumite etape ale vietii deoarece pe internet se gasesc toate prostiile, iar ei citind ce ii intereseaza considera ca ce le spun parintii sunt doar vorbe goale sau sa ii impiedice de laanumite lucrurii.cred ca varsta normala la care un copil are dreptul la internet este de 13 anii pana atunci nu are nevoie sa stie anumite lucrurii trebuie lasati si parinti sa isi faca datoria lor fata de copii sa ii educe in felul lor, dar datorita internetului copilul ajunge sa se distruga sau sa evoluieze gresit si sa scape din mana parintilor facandu-le acestora numai probleme.

| deeea28 a răspuns:

Nu mi se pare normal sa lasi copiii pe calculator de la o varsta asa mica. Sunt multe informatii, dar si multe siteuri cu tente sexuale. Si de altfel nici cu jocurile pe calculator nu sunt de acord. Se proptesc acolo si traiesc in lumea aia de nu-i mai scoate nimeni, nu-i normal. Eu mi-am luat calculator la 26 de ani si n-am murit ca n-am avut calculator pana atunci. Sunt destule jocuri mult mai bune decat statul pe calculator, jocuri care sunt uitate si care sunt mult mai placute decat prostiile care le-ar putea invata de pe calculator.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe internet se poate juca, site-urile ar cam trebui restrictionate, dar oricum se trezesc la miezul noptii si se uita la tv, asa ca...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lasa ca e bine sa-i lasam pe net, pot face sex in voie de la varste fragede iar problemele legate de sarcina si boli cu transmitere sexuala le rezolva de pe net...straight face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.ai mei erau mari si tot parca stau prea mult. da ma rog sunt timpurile lor si decaderea morala nu vine numai pe internet.si vine oricum.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai pe la 10 ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toti sunteti niste fraieri in caz ca nu stiati si sigur nu stiati pentru ca copii nu va spun asta din clasa a 2-a 10000000% sunt sigur, pentru ca sunt in a 3-a si cunosc pe multi toti stiu ce inseamna sex, sau organele genitale sau la ce folosesc, sau mai ales baietii va spun sigur chiar daca ei nu spun sau fetele nu va spun ca nu exista una careia sa nu-i fii bagat un baiat mana intre picioare!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic sa il lasarti de la opt ani dar sal supravedheati

| 20pamy a răspuns:

Cu siguranta dupa varsta de 10 ani. Cu cat mai tarziu cu atat mai bine.

| Punderline a răspuns:

Ei bine eu am 9 ani si cam mereu ma prefac cu fratimiu ca facem sex da` el are 12 ani si a vazut niste filme... nu stiu. In fine nu mi-a spus. El zice ca asta e foarte educativ. Mama l-a prins atunci cand se aseza pe mine si facea aaa aaaa. Ea s-a suparat extraordinar de tare si l-a trimis in camera. Nu i-a mai dat voie l-a calculator timp de 3 ani.Cand s-a terminat pedeapsa mami i-a dat voie, el promitand ca nu se va mai uita la asa ceva.Cand l-a vazut pe fratele meu ca se uita la alea...(nu conteaza) happy