| Iuli113 a întrebat:

Vineri 2.12.2011 facem scoala in bucuresti
imi puteti da un link cu stirea asta

17 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Buna.
Vineri nu facem scoala.
Da @Miruna99, la noi la Iasi este liber, dar eu cred ca in toata tara e asa[puppy dog eyes]

| myxolaryy a răspuns (pentru misterioaѕa):

Esti din iasi?

| misterioaѕa a răspuns (pentru myxolaryy):

Daa dc?

| misterioaѕa a răspuns (pentru myxolaryy):

Da[puppy dog eyes]dc?

| myxolaryy a răspuns (pentru misterioaѕa):

Pentru ca asa se face nu facem scoala ca s-a vem week prelungit

| misterioaѕa a răspuns (pentru myxolaryy):

Acum am înţeles!

| PinkyFlor a răspuns:

Buna :-)

Daaaa. Spuneau ca depinde de fiecare scoala si de regiune. Dar s-a hotarat ca da. Eu sunt in Bucuresti, deci da facem sadwinking

| PinkyFlor a răspuns:

Tot euu :D Uitee: In Bucuresti, Inspectoratul Scolar nu agreeaza ideea unei zile libere in plus. "Nu avem nicio solicitare de la scoli in acest sens, iar daca vom avea, raspunsul va fi negativ. Va fi liber doar daca decide Ministerul Educatiei acest lucru, noi nu incurajam acest lucru", spune Marian Banu, purtator de cuvant al Inspectoratului Scolar al Municipiului Bucuresti. "Nu vad justificarea acestei zile libere. 2 decembrie este zi de scoala si trebuie sa se faca scoala", mai spune Banu.

Zilele libere pentru elevi, prevazute de lege, sunt: joi, 1 decembrie 2011 (Ziua Nationala a Romaniei), marti, 1 mai 2012 (Ziua Muncii) si luni, 4 iunie 2012 (A doua zi de Rusalii). - Asta am gasit si iti dau si site-ul este un pic mai jos, sirea ceasta;) : http://stiri.rol.ro/......51971.html

| PinkyFlor a răspuns:

Http://www.viata-libera.ro/......-decembrie Si am mai gasit si astaa. ar cred ca tot mai buna e prima;)

| cristinna23 a răspuns:

Da,se face, cel putin eu fac si oricum daca nu faci o sa recuperezi

| Aide a răspuns:

Depinde de scoala. noi de exemplu nu. nici voi nu cred ca faceti. o sa fie inchise toate scolile din tara

| ramona11ramona a răspuns (pentru Aide):

Nu... noi maine facem ore dar voi recuperati sambatalaughing

| Aide a răspuns:

dulckik esti din iasi? daca da de unde?

| CoOL4236 a răspuns:

Nu ii asculta pe astia.Vineri facem scoala!

| myxolaryy a răspuns:

Poate tu la noi cei din iasi s-a dat liber si vinerea deci sac-sac-sac!

| DuLcyK a răspuns:

Noua ne-a zis doamna diriginta ca nu facem scoalabig grin.

| AdRiaN20 a răspuns:

La mine se fac ore, da' crezi ca se duce cineva?laughing)