| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a întrebat:

Voi ce părere aveți despre chestia asta cu simulările de Bacalaureat& evaluare națională.Le considerați necesare?

12 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Da, deoarece poti vedea ce sti in momentul de fata si ce nu.

| վፀiፀፀ a răspuns:

Da, sunt necesare. Cel putin simularile claselor a8a si a12a sunt foarte importante fiindca te ajuta sa vezi la ce nivel te aflii in momentul de fata dar, simularile celor de a11a nu prea isi au rostul. Adica, stii deja cum e acea atmosfera de examen din clasa a8a iar pana la bac mai este un an. Asta e parerea mea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Binteles ca sunt utile, te pregatesc pentru atmosfera si conditiile de exmane, plus iti dai seama si tu la ce nivel esti

| KillMePlease a răspuns:

Da. Poti sa vezi la ce nivel te aflii si sa repeti ce nu ai stiut...

| Eduard619 a răspuns:

Sunt destul de importante deoarece poti vedea la ce nivel te aflii cu invatatul si la ce trebuie sa mai studiezi in continuare.

| Morenna10 a răspuns:

Sunt putin cam degeaba. oricum nimeni nu invata pentru ele ca si pentru examenul pe bune

| Neuronul a răspuns (pentru Morenna10):

Nu poţi să fii ignorant cu un lucru de care va depinde viitorul tău financiar!
Dacă nu te pricepi la o anumită meserie prin care să te întreţii singur, va trebui să te angazezi la o firmă, ceva, iar atunci vei afla adevărata importanţă s simulărilor şi a bacului!winking

| Morenna10 a răspuns (pentru Neuronul):

La scoala unde am invatat eu mi s-a parut o tampenie.o pierdere de timp.in loc sa ne predea si sa ne ajute mai mult ei ne dadeam teste aiurite, din materia pe care inca nu am parcurso, deci pentru mine e cam inutil happy

| Neuronul a răspuns (pentru Morenna10):

Aici e vina profesorilor că-s proşti! raised eyebrows
Fără supărare, poate aveai profesori de care îţi era drag, dar în majoritatea şcolilor profesorii sunt inutili. Nu lucrează deloc cu elevii.

| Morenna10 a răspuns (pentru Neuronul):

Da.exact asa e

| Neuronul a răspuns:

Sunt foarte uitle pentru că te ajută să te acomodezi cu mediul din timpul bacului.
Prin aceste simulări poţi afla cam la ce nivel te afli şi la ce fel de exerciţii ar trebui să mai lucrezi.
Bacul în sine este un examen foarte important pentru că într-o oarecare măsură viitorul tău depinde de o simplă notă, de aceea profesorii, prin simulări, încearcă să ne aducă la cunoştinţă valoarea acestui test şi modul prin care se va desfăşura.

| Ghost963 a răspuns:

Dupa parerea mea mi se par importante. Poti vedea la ce nu stii.