| xDicsii a întrebat:

Vreau niste detalii despre profilul stiinte sociale. Ce materii se fac mai des? Din ce se da bacul? Cam pentru ce facultate te pregateste? si mai multe,...
Voi ce ati alege dintre stiinte sociale si filologie?
Funda

Răspuns Câştigător
| Dianaㄨ a răspuns:

Buna!
Stiinte sociale?
Faci foarte multa romana si limbi straine, istorie, geografie, logica, psihologie, filologie, filozofie si foarte multe astfel de materii in domeniu.[Pentru ca o sa ajungi si la numarul de 10 optionale ]
Bacul? La romana sigur, istorie sau geografie [unii spun ca la alegere, altii spun ca amandoua. la liceul la care eu sunt dai la amandoua materiile ], iar daca liceul prevede doar una din acestea, atunci dai bacalaureatul si la alegere dintre logica, psihologie, filozofie, etc.
Multa bafta!:*

3 răspunsuri:
| ριтιq a răspuns:

Exact intrebarea asta am pus-o si eu acum 10 minute p'aicea laughing

| magdaliciii a răspuns:

Buna.daca vrei sa mergi la stiinte sociale o sa trebuiasca sa tocesti istoria pentru ca sunt multi ani si dai bacul din istorie.si te pregateste pentru drept.asi alege mai degraba filologie. funda?:*o zi buna.

| AlexandraSt13 a răspuns (pentru magdaliciii):

Si deci daca esti la filo nu dai bacul la istorie?