| Doctor78 a întrebat:

Vreau sa devin medic,dar nu am pe nimen in familie ca medic, nu am disecat niciodata un animal, acuma dau bacul si sunt in clasa a 12-a, credeti ca am sanse sa devin daca ma apuc de invatat si de ce cunostinte mai am nevoie in afara de biologie ca sa tin piept facultatii?

2 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Bineinteles ca poti! Daca chiar iti doresti si esti ambitios ai toate sansele sa reusesti! Pai din cate stiu eu iti trebuie biologie si chimie. Oricum, bafta multa si cum spuneam daca chiar iti doresti vei reusi!winking

| MaliciousDeath a răspuns:

Nu devii mai priceput daca ai un medic in familie.Pentru admitere iti trebuie anatomie si chimie organica.Roaga-te sa nu se introduca si fizica.
Daca ai o memorie de elefant si esti multitasking, te descurci.
Intra pe site-ul facultatii pe care vrei s-o urmezi si uita-te la tematica.Ti se recomanda ce manuale sa folosesti si de ce capitole ai nevoie.