| DiaAndra a întrebat:

Vreau sa stiu TOATE materiile care se fac la stiinte sociale intensiv engleza, din ce se da teza si din ce se da bacu. Daca nu stiti sigur mai bine nu va bagati.Mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

La "Ştiinţe Sociale" dai BAC/examen SCRIS "obligatoriu" din Română şi Istorie!

Iar la proba la alegere a profilului şi specializării – proba E)d) – probă scrisă - poţi alege între : Geografie, Logica si argumentare, Psihologie, Economie, Sociologie, Filosofie; vezi Anexa 1 de la linkul :
subiecte2011.edu.ro/bacalaureat/Legislatie/Ordin_4800-31-08-2010.zip

ÎNAINTE de acestea vei da ( obligatoriu ) COMPETENŢELE lingvistice si digitale :
* "proba A: proba orala - Proba de evaluare a competenelor de comunicare orala în limba româna

* proba C: (proba orala, scrisa si
practica) - Proba de evaluare a competenei lingvistice într-o limba de circulaie internaionala studiata în liceu

* proba D: proba scrisa/practica - Proba de evaluare a competenelor digitale".

Asta, dacă NU se schimbă Metodologia/legislaţia până vei da tu BAC-ul happy

Toate cele bune.

| DiaAndra explică (pentru bursuc001):

Mersi big grin

| bursuc001 a răspuns (pentru DiaAndra):

Cu plăcere!

O seară frumoasă.

4 răspunsuri:
| BpBycaBestEVer a răspuns:

Si eu VREAU sa stiu TOATE secretele de stat...Si nu le stiu.Cauta si tu pe www.google.com si cred ca vei afla...NU este foarte greu.

| DiaAndra explică (pentru BpBycaBestEVer):

Hahaha...trebuia sa rad? Daca nu sti macar nu te baga.Deaia am pus aici intrebarea ca sa ma ajute cine stie.Ma gandeam ca cine e la acel profil stie materiile care se fac.Si am cautat pe Google si nu am gasit mai nimic... daca chiar voiai sa raspunzi la intrebare cautai tu pentru mine, asa ca daca nu te intereseaza te rog sa nu te mai bagi.O zi buna!