| andrreeaoana7 a întrebat:

Ajutor TPU! mami si tatal meu viitreg sau desparatit din vina mea! eu si gura mea proasta ce sa fac? va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pai nu stim din ce motiv, dar daca doresti sa ii vezi impreuna iar, fa in asa fel si vorbeste cu ei si explica-le ca o sa faci in asa fel sa nu mai intervii in relatiile adultilor.
Tu ce iti doresti?
Revin-o cu ceva detalii.
O zi bunahappy

5 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Nu cred ca s-au despartit din vina ta! Poate, cu vorbele tale, ai fost doar picatura care a umplut paharul. Sigur au fost alte motive serioase care au dus la aceasta despartire. Tu poti sa vorbesti cu ei, sa-ti recunosti greseala si sa-ti ceri iertare.

| pisoias a răspuns:

Adica? Poti sa ne spui exact ce s-a intamplat?

| andrreeaoana7 explică (pentru pisoias):

Pai au vorbit pe skipe si vorbeau despre relatia lor si am venit si eu si mam asezat langa mama si mama vorbea despre esuarile ei in dragoste inainte de a se cunoaste si eu am intrat in discutie si el a zis sa ii zis o esuare a lui mama si pe skipe cum se intrerube nu a auzit bine si a inteles ca mama il inseala cu un politist si cum el e foarte gelos s-a gandit sa inchida apelul si sa nu mai vorbeasca cu mama doar pentru neintelegere si ma simt dinovata sincer!

| anonimg a răspuns:

La prima vedere asa poate parea -ca s-au despartit din pricina ta. Dar afla ca niciodata doi oameni niciodata nu se despart din pricina altui om; la baza sunt este relatia dintre cei doi care era deja subreda, unde pe afara arata bine, dar pe dinauntru relatia era deja macinata. Indoiala dintre cei doi si necredinciosia au fost au ros ca molia ceea ce mama ta si tatal tau vitreg au numit "relatie".
Mai mult decat atat, daca ei nu au fost casatoriti, atunci o astfel de relatie nu poate rezista caci o astfel de relatie nu va primi niciodata binecuvantarea divina. Oricum ar fi, sa nu urasti nici pe unul nici pe celalalt, si nici tu pe tine insuti.

| Tinna666 a răspuns:

Vorbeste cu ei si spune-le ce simti cu adevarat.