| marinjmen a întrebat:

Am avut o relatie cu o fata totul era perfect traiam impreuna, pina cind a aparut o problema :sora mea s-a casatorit cu fratele ei noi am ramas pe dinafara, dar traim in continuare fara sa ne afisam in public, amindoi ne dorim sa ne casatorim, dar cum s mai necasatorim cind sora mea tine pe fratele ei, oare are ceva daca ne casatorim si noi?

10 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Eu nu înţeleg altă treabă: De ce e neapărat necesar să vă căsătoriţi?

caramela
| caramela a răspuns:

Practic si in mod normal nu este admis asa ceva pentru ca iubita ta este cumnata sorei tale, iar voi sunteti cuscrii, dar avand in vedere ca in ziua de azi nu se mai tine cont de nimic, e mai bine sa vorbiti cu un preot batran si sa afalti cum si despre ce e vorba. In comunitatea crestinilor care au frica de dumnezeu nu trebuie admis asa ceva si nu este admis

| PetreConstanta a răspuns:

Cam are acum sunteti cumnati

| simmy_8381 a răspuns:

Şi de ce vă ascundeţi? Eu nu am auzit să fie vreun astfel de impediment la căsătorie, câtă vreme nu există consanguinitate. Indicat ar fi să vorbiţi cu un preot şi desigur, cu familia. Bafta!

| ΔH a răspuns:

Stai ca nu inteleg care este problema
Tu ai o sora
iubita ta sare un frate.
Sora ta s-a casatorit cu fratele iubitei tale.

Pai si nu inteleg care e problema...
De ce sa va ascundeti?

| Annie a răspuns:

Eu cred ca nu are nimic daca va casatoriti, avea ceva daca erati rude ''sande din acelasi sange'', daca va iubiti de ce sa nu faceti ceea ce trebuie

| Quicky a răspuns:

Ironia sortii crying tragic sincer nu mi-ar placea sa fiu in locu tau

| claudia01 a răspuns:

Nu are nimic, nu sunteti cumnati nici alt grad de rudenie. Parintii mei au fost in aceeasi situatie: 2 frati s-au casatorit cu 2 surori iar asta a fost acum foarte multi ani.Multa fericire...

| dragonuaka47 a răspuns:

Ce sa aiba?straight faceunde scrie ca nai voie sa faci asa ceva, multi zic ca d-zeu ca nu stiu ce, omule daca iti doresti asta fa-o

| marinjmen explică:

Dupa o scurta despartire fratele ei s-a casatorit cu sora mea eu o iubesc si ea la fel ma iubeste mai putem fi impreuna noi? desi sora mea este casatorita cu fratele ei daca ne castorim si noi ce va zice lumea? va multumesc anticipat