| anonim_4396 a întrebat:

Am fost respins de o fata si tot nu o pot uita ce pot face? Toti mi-au spus sa fiu sincer am fost si m-a respins eu voiam sa mai astept putin dar nu imi pot lua gandul de la ea pana la urma mi-am facut curaj si i-am spus dar aveam dreptate ca ma va respinge

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, dragoste cu sila nu se poate face si fetele, ca si baietii, au voie sa aleaga in functie de ce place fiecare.

Alta, ca are balta peste!

| sierra1 a răspuns:

"Am fost respins de o fata si tot nu o pot uita ce pot face? "

alta - sigur va fi mai bună!

| Puyakq a răspuns (pentru sierra1):

Am refuzat 7 in 3 saptamanii cat am ezitat sa ii spun si am fost respins prost sunt

| TheGentleman a răspuns:

Să aștepți puțin, poate a fost și ea surprinsă. Poate cu timpul îți va împărtăși sentimentele. Sau poate nu. Dar în niciun caz nu o presa și nu o hărțui.

Dacă cineva ar veni la tine și ți-ar spune că ai câștigat 1000000 $ cum ai reacționa pe moment?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie să accepți că nu era pentru tine. Ce îți este predestinat și dat de Dumnezeu, va fi și va rămâne al tău.

| Puyakq a răspuns (pentru anonim_4396):

Am ezitat 3 saptamani sa ii spun ca imi place de ea ca sa fiu respins atat de prost sunt dap, prima mea dragoste la 18 ani si prima respingere

| CarlaEliza a răspuns (pentru Puyakq):

Nu te descuraja.Sunt mii de fete, nu e ea singura.Ai putea sa-ti vezi in continuare de viata ta linistit, prefa-te ca nu s-a intamplat nimic,ca aceasta situatie nu te-a afectat deloc, fii mai rece cu ea, chiar foarte distant, esti tanar, ai timp sa gasesti multe fete mult mai frumoase si care sa te iubeasca cu adevarat.Schimba-ti un pic comportamentul,arata-i ca nu-ti pasa,fa-o sa creada ca ea este egala cu zero pentru tine, fii vesel, zambeste, nu-ti bate capul pentru asa ceva.Ea daca o sa vada ca nu-ti mai pasa de ea, o sa fie foarte derutata...(poate se credea vreo printesa pana acum...)arata-i ca nu e singura din lume.Asa o sa ai satisfactia ca nu va rade de tine si de vorbele tale.

| Puyakq a răspuns (pentru CarlaEliza):

Nici nu mai vorbesc cu ea dar nu imi pot lua gandul de la ea