| cedracumacauti a întrebat:

Am nevoie de voi: Am 16 ani si pana acum nu am mai avut nici o iubita, decat 2 pe mess, dar eu sunt un tip foarte rusinos, imi este rusine sa ma bag in seama cu fetele, daca ele se baga in seama cu mine, de exemplu ma saluta, eu le raspund si plec mai departe!
As vrea sa imi fac si eu o iubita ca tot omul, numai ca nu am cum, ca daca eu plac o fata aceea persoana nu are cum sa isi dea seama ca eu o plac daca eu nu vorbesc cu ea crying
Ajutati-ma cu niste sfaturi! In clasa la mine stau numai in banca, nu am prietenii, adica ma inteleg bine cu vreo 3-4 colegii atat, nu vorbesc cu nimeni dintre colegii, ii salut si gata! Colegii de clasa gasesc mereu un motiv de ras, isi bat joc de mine, rad de felul cum vorbesc!
M-am saturat de viata asta cruda!
Toate fetele de a9a isi fac iubit foarte repede!
Eu nu am pe nimenii aproape, ma mai bucur cand vin acasa si imi vad parintii sanatosi, in rest...sufar in tacere! Imi vine sa plang cand ma gandesc la astasad
Colegii din clasa ma poreclesc feizbuck crying eu nu stau mult pe facebook dar ei gasesc totdeauna ceva de rascrying
VA ROG ENROM NU RADETII DE MINE! NUMAI STIU CU CINE SA VORBESC SA MA DESCARC!crying

Răspuns Câştigător
| Sw33tG1rl4ever a răspuns:

Si eu trec prin aceeasi situatie ( nu am cu cine vorbi; am o gramada de probleme si nu le pot spune nimanui sad ). Daca vrei sa vorbim uite aici id-ul meu : catalina_sw33t.

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ai doar 16 ani si toata viata inainte... daca unul de 12 ani are iubita, ni inseamna ca e mai superior ca tine, toate la timpul lor

| Dumnezău a răspuns:

De centura exploziva ai auzit pana acum? Daca nu, cauta detalii si pune-te pe construit una.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Oof drace.Plangi mai rau ca fetele.
Daca te simti bine in pielea ta poti sa iti faci o prietena. Daca nu, asteapta pana naparlesti.

| Rigbby a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te bagi in seama cu toti, sa razi la glume cu ei, sa nu te superi cand iti spune ''facebook'', incearca sa comunici mai mult cu ei, vorbeşte despre ce le place lor, iar cand ati devenit mai apropiaţi incercati sa va sunati, sa iesiti cu gaşca (daca e cazul), o spun din experienţa, si cu fetele la fel, bagă-le in seama mai mult, vorbeste cu ele, sau încearcă sa te împrieteneşti cu fata asta si cu prietenele ei iar cu timpul o sa iti dai seama daca te place dupa gesturile sale, sau le poti inreba pe ele, dar cel mai bine este fata in fata, oricum succes!

| Io4 a răspuns:

Buna! nu te panica pentru ca fiecare are stilul sau.Deasemena,pot sa spun doar sa incerci sa depasesti aceasta bariera, sa fii mai sociabil...stii,nu o sa cada din pod iubita, trebuie sa te lipesti de o persoana care sa te inteleaga si sa te ajute in privinta asta, o persoana opusul tau.ASTA DACA, CHIAR ITI DORESTI ACUM IUBITA.

| Valiadv a răspuns:

Nu trebuie sa disperi ai toata viata inainte si este o vorba,, cine rade la urma rade mai bine,, si incearca sa fii mai barbat!