| anonim_4396 a întrebat:

Am stabilit cu prietena mea cea mai buna si prietena ei din copilarie ca mergem intr-un loc frumos. Dimineata le-am anuntat ca nu pot doar mai tarziu, iar ele mi-au zis ca au chemat inca o tipa. M-am enervat pentru ca trebuiau sa ma intrebe pe mine tinand cont ca eu sunt cea care conduce masina. Am zis ca ma deranjeaza ca vine cu noi si au zis ca ele stau acasa daca nu ca o sa se simta prost tipa cealalta ca au anuntat-o de dimineata si daca vede poze e aiurea. Am zis hai fie data asta, dar m-am simtit prost. Am facut poze toate patru si cand a pus prietena mea pe Instagram pe mine m-a taiat din colt. Am intrebat-o de ce? Ca trebuia sa se incadreze si sa iasa colajul. Am zis ca poate alta data o sa apar si eu intr-o poza. A zis ca da poate laughing si am zis ca da poate in alta viata. Am intrebat-o de ce i-a dat follow tipei si mie mi-a dat unfollow de o perioada ca nu dorea sa mai auda de mine o perioada. Din cauza unor faze si zice ca ce probleme am sa o las in pace cu prostii de astea. Am zis ca da te las in pace daca tu asta iti doresti. Mi-am dat seama ca m-au chemat acolo doar ca se le duc si s-au folosit de mine. I-am zis ca m-a deranjat si nu am mai cautat-o de fel. Au mai iesit afara si au luat-o pe ea cu ele in locul meu. Am zis ca de ce nu m-au chemat macar sau sa ma intrebe daca nu sunt prin zona. Ca mie nu imi place sa ies cu prietenii lor aia. Intr-adevar nu imi place pentru ca sunt niste ratati. Sper ca prietenii ei temporari sa-i ofere lucruri mai frumoase ca si mine. Am incercat sa fac multe lucruri pentru ea, dar nu-i pasa...ce credeti?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E clar ca doar se foloseste de tine si tot ce a zis acolo sunt vrajeli sa se scoata. Lasa-le ca nu merita. Gaseseste-ti alt grup.

| millar a răspuns:

Incearca sa iti gasesti si tu niste prieteni calumea, e chiar urat ce fac ele,

| idontgiveafuck2344 a răspuns:

Sunt foarte false, daca doar atat au vrut de la tine: sa le plimbi si atata...

| Perfekt a răspuns:

Și mie personal mi se întâmplă ceva asemănător. Dar de la un momentdat profit eu de pe urma lor nu ei de pe urma mea. Gen: ieșim la un suc (când am eu chef nu când au ei etc)

| Geoorrrrge a răspuns:

Ei bine, din ce am citit aici, tipa aia, nu prea iti este "prietena" si gaseste tot felul de scuze sa te evite. Acum, eu ti-am spus doar ce cred, dar cine stie?! laughing)))
Sper ca te-am ajutat.

| LexiBiersack a răspuns:

Eu cred că ai niste prietene false. Dacă chiar așa se comportă, nu are rost