| Puiu_Puiu_1995 a întrebat:

Atunci cand iubesti pe cineva, este normal sa simti o caldura sufleteasca enorma sa iti doresti sa il vezi, sa il strangi in brate, sa il saruti sa fii acolo langa el, cand iti greseste cu ceva sa il ierti si sa faci tot posibilul sa ierti ca te-a ranit sa mergi mai departe, sa fii in stare sa lasi tot numai sa fii cu el.
Eu cel putin cand vad bebelusi mici imi doresc ca el sa fie taticul puiutilor nostri.
Ceea ce simt pentru el si el pentru mine o fi acea iubire care nu va muri niciodata?
Eu am 19 ani, avem aproape 3 ani impreuna!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mai degraba simti ca ti-ai da si viata pentru el, ca iti doresti fericirea lui mai mult decat fericirea ta, ca e mai important ca el sa fie bine si fericit decat sa il vezi si sa fii langa el.
Nu exista iubire care nu va muri niciodata, asta e inventata de telenovele. Exista iubiri adevarate pe care le intretii toata viata, cu sacrificii (nu de genul sa lasi tot ca sa fii cu el, astea sunt rasfaturi care omoara iubirea, ci sacrificii adevarate, facand intotdeauna ce este mai bine pentru el, chiar daca e greu). O iubire se intretine cu eforturi de ambele parti, dulcegariile nu te ajuta foarte mult, este mult mai util sa fii cu picioarele pe pamant. Fiind atat de tineri, va puteti croi un viitor impreuna, muncind cot la cot pentru niste cariere bune, care sa va aduca stabilitate, independenta, bunastare. Daca il iubesti cu adevarat, trebuie sa fii o femeie puternica, independenta financiar, cu o cariera interesanta si de succes, astfel incat sa se simta mandru de tine si sa te aprecieze si pentru asta, nu numai pentru frumusete, bunatate, intelegere. Banii nu asigura fericirea, dar un job bun, stabil, cu castiguri decente ofera un mediu bun familiei si iubirii. Lipsa grijii zilei de maine, o casuta frumoasa, doar a voastra, posibiltatea de a va face mici placeri sunt lucruri importante intr-o relatie si e esential sa contribuiti in egala masura la ele. Asa incat acum e momentul sa iti afrmi dragostea prin constructia unei cariere de succes pentru tine si sustinerea lui intr-un demers asemanator. Nu e usor, implica multa munca, multe sacrificii, multe nopti nedormite, dar e o fundatie trainica pentru o viitoare famiie. Spui ca vrei copii cu el si e minunat ca simti astfel. Dar trebuie sa le poti asigura copiilor niste conditii materiale, precum si mandria ca tatal si mama lor sunt niste oameni impliniti, care conteaza prin rezultatele muncii lor. Si pentru iubirea voastra va fi important sa va admirati reciproc si din punct de vedere profesional, iar acum e varsta la care puteti porni asta.

| Puiu_Puiu_1995 explică (pentru Brigaela):

Eu cand am spus ca sunt dispusa sa ''las tot'' ma refeream la faptul ca voi pleca in Londra cu el pentru a ne putea asigura un viitor stabil impreuna, eu am o situatie financiara foarte buna, dar vrem sa facem ceva doar al nostru, sunt pe drumul cel bun asi zice eu.
Sper si vreau sa ramana el puiul meu toata viata ( asa imi place sa-i spun) stiu ca asta depinde de noi doi!
Iti multumesc mult pentru raspuns!

| Brigaela a răspuns (pentru Puiu_Puiu_1995):

E normal sa il urmezi daca asa ati decis impreuna, nu mi se pare ca asta esteun sacrificiu. Nu stiu daca tu ai o situatie financiara foarte buna sau iti asumi meritul situatiei financiare a familiei tale. Poti spune ca ai o situatie financiara buna cand este integral rezultatul muncii tale, pana atunci poti spune cel mult ca esti dependenta financiar de familie, ceea ce este un impediment pentru o relatie stabila si o casnicie (din momentul in care va mutati impreuna nu vei mai putea accepta bani din partea familiei tale, va trebui sa va intretineti integral singuri din munca voastra).

| Puiu_Puiu_1995 explică (pentru Brigaela):

Nu pot sa spun ca nu am fost ajutata si de parinti
Dar intr-o mica masura am contribuit si eu

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Iubirea aia dureaza cel mult 4 ani apoi devine obligatie, monotonie, multa bafta la copii, ce pozitie e perfecta pentru a face un copil? pozitia misionar dar el deasupra ta

| Puiu_Puiu_1995 explică (pentru RAY):

Daca vrei sa iei la misto nu ai de cat. la mine nu tine sati bati joc de cine vrei

| Puiu_Puiu_1995 explică (pentru RAY):

Impuscate!

| RAY a răspuns (pentru Puiu_Puiu_1995):

La ce vocabular ai sigur nu esti gay