| MARGARETA199734 a întrebat:

Am o relație de 3 ani, am trecut prin multe impreuna bune sau mai puțin am reusit sa trecem prin toate cu succes a-și zice eu.
Cu toate ca am aproape 19 ani si el este prima mea iubire (relație ), nu vreau sal ia nimeni de langa mine, ma mințit lam iertat, am trecut peste, faptul ca mama nu e de-acord cu el din cauza religiei, sunt dispusă sa plec cu el in Londra ( el este acolo de 4 luni)
Atunci cand sunt cu el ma simt împlinita in brațele lui imi găsesc linistea este locul meu preferat.
Chiar daca nu suntem impreuna tot timpul maiales acum ca el e plecat, simpt o caldura sufleteasca, pace, liniște, ma simt împlinita.
Încă ceva cand vad un Bebeluș, imi doresc ca el sa fie tăticul puiuților noștri, i-l consider cel mai bun tătic posibil.
Întrebarea este...
Acestea sa fie oare accea iubire adevărata care nu va muri niciodata, având in vedere sentimentele pe care le am fata de el.
Va intreb si pe voi ce părere aveți?

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca te-a mintit nu cred

| Mayar a răspuns:

El ce religie e? Pocait? In fine! Se pare ca esti cu capul in nori in ceea ce il priveste si il iubesti. Ok. Am inteles. Dar de unde stii ca el simte exact la fel? El a gresit mult? Pe cum creste, daca i se amplifica si mai mult partile negative. Aici trebuie tu si numai tu poti sa iti folosesti creierul cu care ai filmat atatea persoane si caractere. Judeca si de asemenea, cere ajutorul lui Dumnezeu.

| MARGARETA199734 explică (pentru Mayar):

El este martor al lui Iehova si mama nu i-l suporta pentru ca el nu vrea sa vina la aceasta religie.
In 3 ani de zile de cand suntem impreuna stiu sigur ca ma iubește, plus de asta nu erau greșeli peste care nu am putut trece, fiecare greșește pana la urnă că nu exista oameni Perfecți!

| MARGARETA199734 explică (pentru MARGARETA199734):

Scuze, mama mea este martora nu el

| Mayar a răspuns (pentru MARGARETA199734):

Ahaa,deci nu greseli serioase. Pai, stii, daca e dupa parinti, trebuie sa stam inchise in capa, cu o gluga pe cap si cu un 'emitator' ca sa stie mama unde suntem in fiecare secunda...
Daca il stii de atat de mult timp, cred ca vei fi mai fericita in Londra - Romania e teribila, stii si tu, poti muri si in spitale, cand astepti la urgente, etc.
Dar, ai luat bacul, ai terminat liceul? Nu poti pleca daca nu l.ai terminat...adica sa dai cu piciorul la atatia ani?

| MARGARETA199734 explică (pentru Mayar):

Am bacul luat, avea loc de munca si aici nu stăteam pe cârca parinților mereu lucram cand veneam de la școala.
Mama nul poate suporta din cauza ca el nu vrea sa die pocait si maiales ca el are 3 frați preoți si mamei ii frica ca no sa ma mai poată tine sub papuc tot timpu, i frica ca no sa ma mai tin de religia asta.
Sapatamana viitoare plec, asa că nu mai are ce să-mi faca!

| Mayar a răspuns (pentru MARGARETA199734):

Ooo, atunci e baiat cumsecade, sigurat nu e vreun derbedeu care sa isi bata joc de tine sau asa! Felicitar ica ai gasit asa baiat ca lumea!
Bine faci ca tii se de el, O singura data in viata iti gasesti jumatatea, si din ce mi-ai spus, aveti o conexiune speciala pe care numai voi o intelegeti.
Mama ta normal ca e suparata acum, dar dupa ce va trece timpul, si isi va da seama ca el chiar are grija de tine si te iubeste, ii va disparea si supararea. La urma urmei esti fiica ta si orice ar face, tot nu te poate uriwinking
Sa fiti fericiti impreuna pana la adanci batraneti! happy

| MARGARETA199734 explică (pentru Mayar):

Sa dea Dumnezeu!

| Mayar a răspuns (pentru MARGARETA199734):

winking Sigurat! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 19 ani ai visat mult prea departe. Din cate observ eu, esti posesiva.
De ce e un tatic bun? a crescut vreun copil sau e vorba de tine?
Mergi in Londra, dar nu sa stai pe capul lui. E o relatie de moment, trei ani de relatie ii lasi sa curga, nu tragi de ei, parerea mea.

| MARGARETA199734 explică (pentru anonim_4396):

Nu trag de ei, asta e părerea ta ca e doar o relație de moment.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MARGARETA199734):

Si ce te face sa crezi ca va tine toata viata? ai 19 ani.
E o parere de-a mea in cunostinta de cauza.

| MARGARETA199734 explică (pentru anonim_4396):

Pentruca ne iubim enorm.
Noi avem ce poate nu au multe relații de oameni " maturi" cum spui tu!

| anonim_4396 a răspuns (pentru MARGARETA199734):

N-am zis nimic de oameni maturi.App de asta, nu trebuie sa fi matur ca sa iubesti.
Tu nu esti sigura daca relatia va tine mult si daca sentimentele voastre sunt destul de puternice pentru intreaga viata. Altfel nu va rostul topicului.

| CezarinaLunaria a răspuns:

Nu îți face planuri în avans niciodată! Familie, un copil, 2 nu te gândii de acum la așa ceva. Mâine poate primești vreo palmă de la viață și vezi că el nu e lapte și miere.