| Biby a întrebat:

Acum vin cu o a doua intrebare astazi.Imi place foarte mullt de un baiat de la scoala.Doar ca eu nu cred ca el ma place.Si mi-e foarte rusine sa-l intreb daca ma place.Ma gandesc tot timpul la el.Cum sa fac ca sa-i spun? Sa-u mai bine sa renut va rog ajutati-ma! Fundita!

Răspuns Câştigător
| Tokha a răspuns:

Te inteleg perfect, Beyonce.Am avut si eu problema asta dar pana l-a urma mi-am facut curaj si i-am spus pe mess ca il plac.Si din fericire si lui ii placea de mine. Dar i-am spus ca mai intai sa nu spuna la nimeni pentru ca nu suport sa ma barfeasca cnva.Deci,nu ai de unde stii ca te place. Daca se uita uneori la tine inseamna ca te place pentru ca eu cu el mereu ne uitam unul la celalalt. Dar nu prea ne bagam in seama pentru ca nu-mi place sa spuna cineva (Oo, lu Cristiana ii place de Vladutz cu cap de strutz)(asa ma cheama pe mine si pe el). POate vor mai pune altii alte raspunsuri inaintea mea dar sa stii ca eu am gasit aceasta intrebare pe prima pagina si era prima intrebare.Succes!:*

5 răspunsuri:
| cornculapte a răspuns:

Intra in vorba cu el, flirteaza cu el, razi la glumele lui, zambeste-i... da-i de inteles cumva mai indirect ca il placi. Apoi daca si el te place, iti va raspunde. Trebuie totusi sa-l faci sa te remarce si sa-i dai cumva de inteles ca il placi, altfel el nu are de unde sa stie.

| DanSor a răspuns:

O discutie fata in fata si sincera, e cel mai bun lucru de facut.
Acum depinde si de tine...
Succes happy

| Ioana1999 a răspuns:

Nu nu renunta,. fa-ti curaj si intreabal.bine? fi tare si zi tot ce simti pentru el

| Elvisut a răspuns:

Pai eu sunt baiat si cred ca cel mai bine ar fi sa il ei deoparte si sa ai spui ce simti pentru el.iar daca nu te place e pierderea lui...happy

| bibanu10 a răspuns:

Am patit la fel cu o fata.ne cunosteam, ne salutam, ne uitam des unu la altu si zambeam pana intr-o zi cand a inceput sa spuna ca trebuie sa mearga la dentist si ii e foarte frica, am incercat sa-i explic ca nu are de ce dar a tinut-o ca ii e prea frica si ca nu merge acolo pana m-am oferit sa merg cu ea.am mers impreuna si pe drum in timp ce povesteam mi-a spus ca de fapt nu trebuie sa mearga si ca a facut asta doar ca sa se plimbe cu mine.neam oprit intr-un parculet si am intrebat-o de ce? si mi-a spus cam tot ce avea pe inima.nu stiam ca ii place de mine dar totul a mers bine