| loveandkiss a întrebat:

Am 18 ani si iubesc din tot sufletul meu pe cineva care are 29 de ani. Anul trecut am inceput o relatie frumoasa,plina de iubire si fericire. Ne-am facut planuri cu privire la viitorul nostru. Totul era perfect pana cand mama mea a aflat de aceasta relatie. Chiar daca iubitul meu e un om bun,are o cariera,nu are vicii si ma iubeste enorm, mama mea nu e de acord cu el din cauza diferentei de varsta de 11 ani. Ce sa fac? Mentionez ca intre parintii mei este o diferenta de varsta de 9 ani, ar trebui sa fie mai ingaduitoare. O iubesc, dar nu mi se pare o piedica aceasta diferenta de varsta din moment ce noi ne iubim,avem aceleasi aspiratii, fiind potriviti din toate punctele de vedere. Il iubesc enorm si nu-mi doresc sa ma despart de el pentru o cifra.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Mama ta are dreptate, el este prea mare pentru tine, nu zice nimeni sa i ti i ei pe cineva m ai mare cu 2 sau 3 ani, dar cu 11 ani e diferentă mare, ascultă o pe mama ta ca ea stie ce vorbeste, nu e cazul sa te razvratesti aiurea deoarece mama ta are dreptate. Sigur ceea ce simti acum pentru acel barbat este pasiune nu iubire adevarata, tu vei creste te vei maturiza el va imbătrînii, si atunci tu nu vei mai dorii sa stai linga el, acum asa gindesti la 18 ani, esti topită după el, dar pe la 29 30 de ani tot asa vei fii? Cind vei vedea ca el se apropie de 40, 50 si tu de 30 ce vei face? Vor rîde toti de tine ca te ai incurcat cu moșul si te vor acuza ca ai facut o din interes, ca are bani.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce vrea un barbat la 30 ani? Ori doar distractie, ori copii, familie ca nu mai e chiar tanar.

Ce trebuie tu sa faci la 18 ani? sa inveti inca, sa iti incepi o cariera. Cand ai sa fii tu pregatita de copii el o sa aiba 40 ani si nu o sa ii mai arda de lucruri din astea.

Si uite asa cifra aia conteaza, si nu mai compara cu parintii tai, ei nu aveau prea multe de ales in timpurile alea

| cristimihailov a răspuns:

Roaga un amic sa se dea drept prietenul tau si sa il prezinti la parinti.

Instruieste-l sa vorbeasca urat, sa explice niste tehnici de furat din case, probleme cu batai, ceva substante interzise... chestii din astea.

Astfel incat cel de 29 de ani sa ramana cea mai buna solutie.

| ʎpooɯ a răspuns:

La un moment dat interesele voastre nu se vor coincide, tu vrei distractie, plimbari, excursii, cluburi si altele, iar el va fi cu munca si va fi obosit pentru tine.
Poate ca in aceasta relatie doar el va castiga, dar nu se stie niciodata.