| loveandkiss a întrebat:

Am 18 ani si iubesc din tot sufletul meu pe cineva care are 29 de ani. Anul trecut am inceput o relatie frumoasa,plina de iubire si fericire. Ne-am facut planuri cu privire la viitorul nostru. Totul era perfect pana cand mama mea a aflat de aceasta relatie. Chiar daca iubitul meu e un om bun,are o cariera, nu are vicii si ma iubeste enorm, mama mea nu e de acord cu el din cauza diferentei de varsta de 11 ani. Ce sa fac? Mentionez ca intre parintii mei este o diferenta de varsta de 9 ani, ar trebui sa fie mai ingaduitoare. Imi respect si imi iubesc mama, stiind ca imi vrea doar binele, dar nu mi se pare o piedica aceasta diferenta de varsta din moment ce noi ne iubim, avem aceleasi aspiratii, fiind potriviti din toate punctele de vedere. Il iubesc enorm si nu-mi doresc sa ma despart de el pentru o cifra.

Răspuns Câştigător
| Maya95 a răspuns:

Draga mea, luptă pentru iubirea ta, chiar dacă mama ta nu este de acord.Pentru fericirea ta trebuie să accepte.Am fost și eu în situația ta, mama mea nu îl accepta pe iubitul meu, după multe plânsete, multe certuri a ajuns să creadă ca el e fericirea mea.Acum suntem împreuna și foarte fericiți.

5 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Fa ce simti. Nu ii lasa pe altii sa intervina in viata ta.

| darrio2007 a răspuns:

Ce te face sa crezi ca aceasta relatie va dura prea mult? Poate el vrea fete tinere.Ti-o spun din punctul meu de vedere ca barbat.Iar cu timpul diferenta de gandire, implicit anumite discordante dintre voi se vor accentua. Datorita diferentei de varsta.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Timpul le rezolva pe toate.
Ai rabdare atat cu parintii cat si cu iubirea asta mare.
E a incercat mai multe fete, are papagal, stie sa-si ascunda emotiile e vulpoi batran, nu mai este chiar ca la inceput.
Parintii tai au experienta vietii, au vazut ei ceva care care le-a dat cu virgula.
Nu te grabi.

| floryn1993 a răspuns:

'' Totul este trecator "

| mili25 a răspuns:

Vorbeste cu mama ta si cere-i sa ti spuna motivele pentru care nu il place, exceptand faptul ca exista o diferenta destul de mare de varsta. Convinge-o sa ii dea omului sansa de a-l cunoaste, ca persoana.
Nu incerca sa ii spui mamei tale fraze de genul "sunt majora, fac ce vreau." si lucruri de genul, cum de obicei fac adolescentii.
Pune-o pe mama ta in postura in care sa se intrebe singura "oare de ce nu mi place baiatul acesta?"
Singura va ceda happy