| Biby a întrebat:

Buna!
Am o problema.
Mie imi place de un baiat din clasa.
Si tot in clasa am o BFF adica o cea mai buna prietena pe nume Daria.
Un coleg mi-a spus ca baiatul pe care il plac i-a zis ca eu si cea mai buna prietena a mea ne purtam de parca am fi casatorite.Si ca stam mult impreuna.Si daca nu mai sunt prietena cu Daria baiatul pe care il plac o sa ma placa.
Eu tin foarte mult la Daria si nu vreau sa nu mai fim cele mai bune prietene.Ma ajuta in totdeauna!
Si imi place foarte mult de acel baiat.
Deci ce sa aleg?
Daria sau baiatul pe care il plac?
Fundita!

Răspuns Câştigător
| Elena_9796 a răspuns:

Nici un baiat nu merita sa iti pierzi prietena cea mai bunahappy
daca te vei desparti de vreun baiat si vei fi ranita, prietena intotdeauna iti va sta aproape.
insa daca tu il vei alege pe baiatul pe care il placi, iar el te va rani, nu ai cu cine sa vorbesti, iar daria poate nu o sa mai vrea sa fiti prietenehappy
in orice caz, daca te ar iubi cu adevarat baiatul, nu te ar pune sa alegi intre daria si elhappy

parerea mea este sa o pastrezi pe daria, pentru ca te consider norocoasa ca ai o prietena adevarata, pentru ca nu toti auhappy

bafta!

20 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Evident ca pe prietena ta. O prietenie ca a voastra poate dura o viata dar o prietenie cu acel baiat va fi doar de cateva saptamani sau cel mult luni.

Răspuns utilizator avertizat
| Aishaa a răspuns:

Baieti sunt pe lumea asta ogramada, si crede-ma nu are cum sa te placa fortat daca nu mai stai cu prietena ta. Daca o gasesti ca cea mai buna prietena, crede-ma, asta nu se gaseste peste tot cum se gasesc baietii. Din experienta proprie, prietena mea cea mai buna a fost alaturi cand un baiat care mi-a luat ochii m-a ranit. Baietii sunt in stare sa spuna orice, si in + s-ar putea sa va certati dupa o saptamana 2 si gata.Si nu ai rezolvat nimic. Daca baiatul chiar de iubeste, atunci sa inteleaga ca tu si prietena ta suntem cele mai bune si ar trebui sa accepte asta. Daca nu accepta, pa pa.

| Bylok a răspuns:

Eu zic sa o alegi pe Daria...adica daca tu spui ca ea este cea mai buna prietena a ta atunci nu trebuie sa renunti la ea.baieti sunt foarte multi, insa prieteni adevarati nu vei gasi prea usor.

pupici!

| haiZI a răspuns:

Pe Daria
Baiatul acela ii egoist din moment ce iti cere sa renunti la prietena ta cea mai buna, evident asta te-ar afecta.Si chiar daca o sa fii cu el in niciun caz nu o sa te sustina sau pese de tine, deci nu sta cu el nici daca se roaga el de tine.pa

| just for me a răspuns:

Niciodata nu alege baiatul. m-am certat si eu demult cu o prietena f buna pentru un baiat si acum ii pare f raupt toate cate i le-am spus, desi ea a inceput sa ma raneasca, intr-un fel avea dreptate cand imi zicea anumite chestii.baiaetii te fac sa vezi lucrurile diferit si sa nu te gandesty la ce faci, dar eu zic sa o alegi pe prietena ta. daca tipul te-ar placea, nu te-ar pune sa faci un asemenea pas, profita d tine, si poate ca pe urma daca sar despartii de tine ar profita de faptul ca tu si daria nu mai sunteti prietene si ar fi si cu ea.nu renunta la prietenia ta cu Daria

| TeoDoraAa a răspuns:

Daria!

Dar incearca totusi sa vorbesti cu acel baiat si sa ii explici tot, inclusiv faptul ca il placi.
Poate asa te vei alege cu amandoi.

Daca nu merge, ramai prietena cu Daria, baietii vor mai veni. Dar mai intai cerceteaza terenul pentru ca s-ar putea sa renunti la Daria si de fapt baiatul acela sa glumeasca cu tine si sa isi bata joc.

Tine minte: discuta mai intai cu acel baiat, si spune-i si Dariei toata situatia. Daca este o prietena buna teva ajuta si de dataaceasta, chiar daca este vorba de ea.

kiss >big grin

| Asyul95 a răspuns:

Uite stiu ca e greu. Dar poti sa ii alegi pe amandoi.cum? Uite asa. Poate baiatul ala are dreptate ca pareti maritatea de aceea tu ca prietena ei trebuie sa nu te mai comporti asa cu prietena ta adica sa vada lumea ca pareti 2 maritate.Las-o un pic mai putin cu iubitu ca asa o sa te placa baiatul ala.In primul rand ca sa te placa baiatul trebuie sa-l respecti! Ar sa te iubeasca o persoana nu revolvi sa te placa printr-un simplu sarut...{("te iubesc")} este extrem de important. Da si lui haz din partea ta baiatului la gluma lui.si fate frumoasa.NU FI TOCILARA! Fi de treaba.

| Deny93 a răspuns:

Eu zic sa o alegi pe Daria... Cel mai important lucru din lume este prietenia.insa daca te place cu adv, te place cu sau fara Daria ca prietena a ta.fi sigura:*:*

| smashedblackfox a răspuns:

Eu zic ca prietena ta e mult mai importanta. Acel baiat te ajuta ca ea? Iti e la nevoie? O sa te casatoresti cumva cu el ca sa nu iti mai pese de altcineva? Eu zic ca doar tu poti sa faci aceasta alegere, insa totusi eu as alege-o pe Daria. In fond, el e doar un baiat. Daca il alegi pe el, peste ceva timp, daca te vei desparti de el si vei vrea sa te intorci la prietena ta, ea nu cred ca o sa se simta prea bine. Si daca te-ar place cu adevarat nu ti-ar impune asemenea prostie. Ce ii face lui biata fata? Ea tine la tine. Nimeni nu ar trebui sa-ti spun cu cine sa fii sau nu prietena. Deci sincer, alege-ti prietena.

| daniel10vasilca a răspuns:

Daria ...baiti mai sunt :d

| Girl_5668 a răspuns:

Daria clar.baiatii trec

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu iti accepta prietena cea mai buna, inseamna ca nu te iubeste sau e gelos pe Daria (se mai intampla sa fie gelosi chiar pe o fata ) happy

| CristinaLorena a răspuns:

Logik ca pe Daria... Baieti mai poti gasi cati vrei dar prietene bune nu prea :/ LAsa-l pe el daca te place te va iubi asa cum esti. big grin
Funda?:X

| CosminME a răspuns:

Baieti mai sunt prietene bune nu prea

| zuzanebuna a răspuns:

Dariaaaaa

| evelina_3448 a răspuns:

E de inteles...pe daria! Adica, daca alegi baiatul pe ea nu o mai poti recupera! Dar baieti, mai sunt destui.pana oi face tu cel putin 20 de ani, gasesti tu un baiat caruia ii v-a place totul la tine! BAFTA! funda?

| codrina_8326 a răspuns:

Daria! logic nu merita sa iti pierzi prietenia pentru un baiat crede-ma.

| sufletdecopil_1208 a răspuns:

Cine te place, te place asa cum esti! Fara sa vrea sa te schimbe. Te place tocmai pentru ca esti TU!
In al doilea rand, Prietenia este cea mai de pret comoara pe care o avem ca indivizi. Vorbesc din experienta unei frumoase prieteni de 20 de ani! Binele sau boala, decese, revelioane, dezamagiri, petreceri... toate le-am trecut cu prietena mea. Si e atat de bine sa nu te simti singur!

| cristinaa18 a răspuns:

Daca crezi ca te merita baiatul acela fi cu el, dar asta nu inseamna ca din bff sa ajungeti sa numai vorbiti.Nu, vorbeste cu prietena ta cum sta treaba si explica-i ca voi mereu o sa fiti bff dar in fata lui mai rarut.Asta doar daca te merita pentru ca e pacat sa strici o prietenie pentru cineva care mai incolo te va face sa suferi.
te pup si ai grija ce faci