| anonim_4396 a întrebat:

Buna am o problema. pff unei colelege ii palce de un baiat din clasa a-7a si ea ma crede prietena ei eu nu o cred... eu am ajutat-o sa ii deie bieletele acelui baiat adica eu am fost intermediarul. eu am lipsit timp de 2 saptamani cu acordul mamei pentru ca trebuia sa dam proba la gimnastica si nu prea is elastica si profa nu intelege, in ultima zi a stat si ea cu mine in clasa impreuna cu o prietena meah si o colega.aceasta fata a disparut a zis ca se duce la baie si de fapt sa plimbat prin scoala. noi ingrijorate ne uitam pe geam sa vedem daca o vedem pe holuri. la un moment dat a aparut! apoi a disparut iar. s-a dus la doamna de servici si i-a zis ca sa il cheme pe acel baiat ca la chemat doamna de desen ceea ce nu era adevarat acesta avea ora cu diriga lor! noi nu stiam.cu toate ca ne-a mai spus ca vrea sa faca acest lucru! astazi diriginta lor a venit la noi in clasa sa ne cceara tuturor socoteala! asa a aflat si diriginta, povestea mea{ceea care vo spun acum in afara de chiulit pentru ca ea stie ca am adeverinta}. si acum vrea sa vina mama la scoala! cum sa ii spun mamei. am o relatie buna cu ea! ce sa fac in legatura cu scutirea stiti ceva ce pot scrie ce adeverinta ca sa imi poata motiva absentele daca am! fundalove struck

4 răspunsuri:
| Orannginna a răspuns:

Am avut eu o colega care avea o problema la ovare. Si era scutita de sport pe tot anul. Cand e vorba de probleme de acest tip, poti fi scutita la sigur. Acum mai trebuie doar sa iti obtii o astfel de adeverinta. (Asta era doar asa un exemplu big grin )

| dya22100 a răspuns:

Pai pe adeverinta poate sa scrie ca ai avut. o boala sau raceala orice...varicela tine cam 2 saptamana...la mine atata o tinuthappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da nu ca stie ca am stat in clasa ceva prin acre nu pot face sportul

| Roessess a răspuns:

Pai ar trebui sa-i spui adevarul mamei.pana la urma si la coada tot va afla.sau ai putea pur si simplu sa te gandesti la ceva plauzibil.succestongue