| anonim_4396 a întrebat:

Buna am o problema. pff unei colelege ii palce de un baiat din clasa a-7a si ea ma crede prietena ei eu nu o cred... eu am ajutat-o sa ii deie bieletele acelui baiat adica eu am fost intermediarul. eu am lipsit timp de 2 saptamani cu acordul mamei pentru ca trebuia sa dam proba la gimnastica si nu prea is elastica si profa nu intelege, in ultima zi a stat si ea cu mine in clasa impreuna cu o prietena meah si o colega.aceasta fata a disparut a zis ca se duce la baie si de fapt sa plimbat prin scoala. noi ingrijorate ne uitam pe geam sa vedem daca o vedem pe holuri. la un moment dat a aparut! apoi a disparut iar. s-a dus la doamna de servici si i-a zis ca sa il cheme pe acel baiat ca la chemat doamna de desen ceea ce nu era adevarat acesta avea ora cu diriga lor! noi nu stiam.cu toate ca ne-a mai spus ca vrea sa faca acest lucru! astazi diriginta lor a venit la noi in clasa sa ne cceara tuturor socoteala! asa a aflat si diriginta, povestea mea{ceea care vo spun acum in afara de chiulit pentru ca ea stie ca am adeverinta}. si acum vrea sa vina mama la scoala! cum sa ii spun mamei. am o relatie buna cu ea! ce sa fac in legatura cu scutirea stiti ceva ce pot scrie ce adeverinta ca sa imi poata motiva absentele daca am...stie caam fost la scoala. ceva prin care nu pot face sportu! funda

2 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

1. Îţi poţi falsifica o adeverinţă (nerecomandat - se pedepseşte cu exmatricularea dacă te prinde)
2. Poţi da o ciocolată/cafea/buchet de flori şi să povesteşti acelaşi lucru oricărui medic (nu neapărat cel de familie) şi dacă e numai pe o zi... îţi dă o scutire.

Totuşi, spune-i şi mamei şi gata happy

Sănătate.

| licutza_1435 a răspuns:

Zii aedvarul. totul asa cum a fost.
si ea va face cum va hotari, sunt sigura ca totul va fi binehappy