| Leili a întrebat:

As fi tare bucuroasa dacă m-ați putea ajuta cu câteva sfaturi. E legat de un fost iubit. Acum câteva luni bune ne-am despărțit, dar acum as vrea sa ma impac cu el. Încă țin mult la el. Dar nu am idee cum sa ii spun. Nu știu cum sa încep. Faza e ca de revelion ne-am petrecut seara împreună alături de încă câțiva prieteni. Eu și cu fostul ne-am distrat împreună. Pe scurt ne-am jucat ca să zic asa laughing și un amic a spus ca ne sta foarte bine împreună și chiar ne-a întrebat de ce nu ne împacăm. Niciunul dintre noi n-a zis nimic în legătură cu chestia asta, deși eu as fi vrut sa zic ca mi-ar plăcea. Și nici el nu părea sa fi fost împotriva în cazul asta., dar totuși n-a zis nimic. Ieri am încercat sa vb cu el despre asta, dar făceam ce făceam și îmi pierdeam curajul din cauza ca nu știam cum sa încep. M-ați putea ajuta cu câteva sfaturi cum as putea vb cu el despre asta? Va rog

14 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Ciorba reincalzita o fi buna? Voi stiti!

| Leili explică (pentru ywar):

Eu cred ca uneori merita o a doua șansă. Însă depinde de caz

| mastadont a răspuns:

E simplu. Trebuie să ai curajul să-i spui că regreți faptul că v-ați despărțit și că ai vrea să vă împăcați. Trebuie, de asemenea, pentru ca relația să funcționeze, să lăsați ce a fost în trecut și să începeți de la început.

| PersonajFictiv a răspuns:

"Cred are dreptate prietenul nostru cand a zis sa ne impacam, tu ce zici? "
V-ati jucat in noaptea de revelion zici, va mai jucati si dupa.

| Leili explică (pentru PersonajFictiv):

Hmm... Mda! Doi copilărosilaughing Oricum mersi

| PersonajFictiv a răspuns (pentru Leili):

Credeam ca v-ati tras-o si a intrat peste voi amicul si a zis "ce bine va sta! ".
laughing fugi si impaca-te.

| Leili explică (pentru PersonajFictiv):

laughing mi-am dat seama ca acolo te-a dus gândul

| ibaal a răspuns:

Eu nu sunt adeptul "ciorbei" reincalzitelaughing acum depinde si de ce v-ati despartit!
Insa, este viata ta, si cum mereu zic, n-o da cotita!
Spune-i in fata!
Ce curaj?! Nu omori pe nimeni!winking

| OrdanKarris a răspuns:

Pur si simplu o faci. Deschide gura si spune-i ce ai de zis. Vorba aia, e interesul tau sa fiti din nou impreuna din ce vad ca scrii. Daca este interesul tau, tu spune-i ca vrei inapoi. Nu te astepta tu sa vrei ceva iar el sa faca pasul pentru tine, ba mai mult tot el sa intuiasca ce vrei. Daca nu vrea asta e, mergi mai departe. Rejectia doare mai tare decat regretul. Rejectia doare ca 100 de cutite infipte in piele. Regretul doar ca 1.000.000.000 de ace infipte lent in organe vitale

| Maria3458 a răspuns:

Nu se.merita dar succes

| TheMadKing a răspuns:

Ba nu merita dar

| TeoCata1804 a răspuns:

Ia-ti inima in dinti si spune-i tot ce vrei sa ii spui, eu zic sa te grabesti ailuat putea pierde ocazia pentru totdeauna happy.

| Leili explică (pentru TeoCata1804):

E chiar asa ușor? Adică nu știu cum sa încep mai exact.

| clawws a răspuns:

Pai nu-i mai zi nimic. Probabil persoana, băiatul este genul libertin, îți dau un sfat. Fiți precum copii când sunteți împreună distrați-vă și când sunteți separați distrați-vă happy