| Razerman a întrebat:

ce sa fac sa nu se mai ia lumea de mine si sa nu mai fiu considerat un ratat? Am multe probleme sociale. Toti cocalarii comenteaza cand ma plimb pe strada desi eu nu cred ca am nimic rau. Au fost si cazuri in care am fost si lovit si injurat, dar nu vreau sa le detaliez. Ce e important e ca eu n-am facut nimic rau. Merg pe principiul ca nu trebuie sa ripostez la violenta fiindca imi fac si mai mult rau, asa cred ca este bine. Am fost cu o fata care m-a parasit din motivul ca nu stiu sa ma bat straight face Daca si asta e motiv... i-am explicat ca nu e vorba ca nu stiu, ci ca nu vreau. Ne intelegeam foarte bine si dupa dintr-o data a venit cu motivul asta si gata, s-a terminat. Adevarul este ca sunt slab fizic. De ce oamenii cauta conflictul asa mult? Sunt si emotiv si cam pun la suflet chestiile astea si ma descurajez. Nu stiu ce sa fac. Am practicat inotul in urma cu 5 ani timp de 2 ani si m-am format cat de cat fizic, adica nu sunt bat, dar sunt cam. plat. Alt sport nu practic, decat alerg o data de 2 ori pe saptamana.
Nici nu stiu cum sa formulez intrebarea mai bine. De sunt oamenii asa? Ce-ar trebui sa fac? Sa raspund cererii si sa actionez violent? Dar la ce ajuta?

4 răspunsuri:
| 95Cosmin a răspuns:

Vor sa arate cat de ``smecheri`` sunt ei, cand de fapt sunt niste ratati care nu vor ajunge nimic in viata.Din cate am inteles eu de la profa mea de psihologie, cei care sunt asa agresivi si se iau de toata lumea, au probleme in familie. Oricum, bine faci ca nu te iei la bataie cu ei, nu are nici un rost.
Ai putea sa te duci la sala, si sa vezi dupa un an(daca te ti de ea si faci ce trebuie) cum se trag toti din fata ta si incep sa te respecte.Nu pune la suflet ce zic retardatii aia.

| Hasz a răspuns:

Sunt cam in aceeasi situatie ca tine.Si sunt de acord cu tine aici.De ce sa te bati cu niste cacati cand ei sunt atat de prosti.E daca incepe sa te injure rau sa va dati cate un pumn sau picioare acolo sa ii bati. Uite cum fac eu. Daca comenteaza il fac din vorbe. Zicea prietena ta ca nu sti sa te bati.Fa un sport ex karate.Fac de 3 ani karate si uite ca stiu sa ma bat. Daca mai vrei sa vorbim imi lasi id.

| mikey06982 a răspuns:

Stii ceva, eu cred ca ei nu fac corect, fiecare are stilul sau si fiecare se comporta cum vrea.Tu continua sa fii tu insuti si daca te mai tachineaza nu pune chiar tot la suflet si arata-le odata cine e seful.Nu e nevoie sa decurgi la chestii de genul : bataie,injuraturi...tu zile:,,Heyyy,tipilor,ce vreti de la mine,nu va ajunge, eu in locul vostru as fi plictisit, hai lasati-o deja, credeti ca o sa pun chiar totul la suflet? si le faci deja un semn ca tii indiferent de tot ceti spun ei si le zici hai pa, ca n-am chef de prostiile voastre'' Sper ca ti-am ajutat...Succes happy

| Stamate_Alex_1982 a răspuns:

Ei nu stiu sa se compoarte pune-i o data la punct! o data si o sa se invete minte!