| BadBoyy a întrebat:

Imi place foarte mult de o fata de la mine din clasa, si cred ca si ea ma place, dar eu fiind emotiv nu stiu ca sa actionez, va rog sa-mi dati vreun sfat... funda!?

9 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Oooo e mai simplu fiind in clasa de tine...aici poti apela la prietenii sau colegii tai! In primul rand afla ce-i place, care sunt hobyurile ei, si apoi o ataci subtil! pune-i o floare unde sta in fiecare dimineata cu un mesaj! Tu sa vii primul sa nu te vada nimeni...sa stii ca da roade! Eu asa am agatat prima mea iubire.E un prim pas apoi cand va dori sa vada cine e, tu vei fi surpriza si atunci ii marturisesti ce sentimente ai pentru ea! Multa bafta!

| StarkWolf a răspuns:

Pai ai incercat sa vorbesti cu ea? Bagate in seama cu ea...cauta un subiect comun,sa zicem ca ei ii place sa se joace pe calculator,intreab-o ce jocuri se joaca,ce e nou,spune-i ca vrei si tu niste jocuri etc. Intra-n vorba cu ea si dupa aia schiba subiectul usor usor, fi indraznet, daca o sa te vada timid si emotiv o sa te i-a drept fraier. Bafta!

| Criiiis a răspuns:

Poi.ce sa zic mda. Intra in vorba cu ea.Dar sa nu o iei cu jocuri pe calculator counter strike si fotbal ai inteles.Si gaseste un subiect comun care chiar daca tie nu`ti place sa-i placa ei indeajuns de mult happy.Si nu incerca sa o abordezi foarte direct ar putea crede ca esti un afemeiat sau ciudatwinking. Sper sa te ajute :**

| elNino212 a răspuns:

Prietene cel mai simplu si cat se poate de clasic este sa te duci la ea si sa ii propui sa iesiti undeva, o plimbare, o cafea, o tigara in pauza si sa incepi sa ii explici situatia in care te afli si ceea ce iti doresti. Daca iti este teama incearca sa ii atragi atentia indirect facand lucruri care par sa ii placa. Ce pot spune, succes!

| Supps a răspuns (pentru elNino212):

Nu ti-a dat funda inca?

| elNino212 a răspuns (pentru Supps):

Mda din cate vad restul raspunsurilor sunt chiar copilaresti. Se pare ca nu, nu am primit funda. Baaa trezitiva suntem tineri, timpurile s`au schimbat, nu se mai folosesc abordari din astea stupide. Vrei ceva te duci dupa el! Merci silviu. macar unu stie cum sta treaba.

| Supps a răspuns (pentru elNino212):

Daca vrei ceva pui mana pe el, mai subtil mai pe fața, nu conteaza cum.
Cu rusinea mori de foame.

| VincentVlnt a răspuns:

Hai sincer sa-ti spun eu cum as face in locu tau big grin
1 : lasa emotiile de oparte, cu cat astepti mai mult sa ii spui cu atat iti faci,, frica de a-i spune '' si mai mare.
2 : o chemi in pauza sa mergeti undeva unde sa nu fie nimeni. peorma ii spui direct cand te uiti in ochii ei ce simti pentru ea happy
3 : Braaaa! Afla raspunsul sau stai sa ti-o fure altu :* Nu ai de pierdut nimic daca Incerci big grin

| tcl a răspuns:

Pai daca sti ca si ea te place incearca sà intri in vorba cu ea, s-o inviti undeva.Trebuie sà faci tu primul pas.happy