| abcblack3 a întrebat:

de ceva timp vorbesc pe mess cu fostul iubit a prietenei mele. S-au desprtit de vreo 2 luni, ea nu mai tine la el. Eu cum vorbesc foarte des cu el l-am intrebat daca mai tine la ea si mi-a zis ca foarte putin. Intr-un final m-am hotarat sa ii spun ca il plac bineinteles dupa ce am apucat sa ne cunoastem mai bine. I-am zis ca il plac si credeam ca o sa ma refuze sau ca o sa imi zica ca nu ma vede decat ca pe o prietena si o sa ma evite sau o sa se poarte altfel cu mine in sensul de a ma evita dar nu a fost asa. Mi-a zis pur si simplu ca e ok asta, si parea multumit si in acelasi timp surprins de ce i-am zis...insa nu mi-a dat de inteles daca vrea sau nu ceva cu mine! El acum e la facultate la iasi si nu si-a luat pc. ul cu el, dar cand intra pe mess imi da mesaj sa intru si eu sa vorbim.Tot timpu imi povesteste ce face si bineinteles se da si mare un pic ca sa arate ca e barbat.si eu il complimentez si flatez subtil si am observat ca ii cam place chestia asta. Mi-a zis ca sa ataseaza foarte greu de cineva. Intrebarea e : oare ma place? Oare sa pastrez in continuare legatura cu el si poate -poate intr-o zi va fi ceva intre noi?

6 răspunsuri:
| Teo a răspuns:

DNSK intr-un fel are dreptate, dar se poate ca prietena ta sa accepte aceasta situatie. Sfatul meu e sa il intrebi deschis daca sentimentele pe care leai tu pentru el sunt reciproc.Parerea mea e sa nu te atasezi foarte mult de el acum si sa nu pui prea mult suflet.Se poate sa primesti un raspuns nedorit si atunci sa suferi.
Sper ca te-am ajutat si iti doresc mult succes!happy

| DNSK a răspuns:

Eu de cand ma stiu nu am voie sa iau fosta femeie a prietenului meu! ii aiurea sa ies cu ea in oras in timp ce si el e cu noi, sa o sarut, sau de ce nu? sa-i povestesc ce fac cu ea in pat? come on.o sa ii poti cere sfaturi prietenei tale cand vei dau de greu? ea o sa accepte cu usurinta situatia? si aici vorbim de prietena ta! prietenii pentru mine sunt tot! iubirile vin si pleaca si cand ele pleaca ce fac? la cine merg? daca prieteni nu mai am.nu da in viata ta o prietenie pe o iubire.da in viata ta.

| giorgyana99 a răspuns:

Uite draga, eucred ca fie te place si isi doreste sa fie cv intre voi si e prea timid sa ti-o spuna(iti reamintesc ca exista barbati care nu zic niciodata in viata Te iubesc) fie are pe alt cineva si te considera doar o prietena cu care ii place sa se destainue.Eucred ca ar trebui sa ii spui in urmatorul fel:-Uite tu stii ca imi place de tine si ti-am zis asta, dar niciodata nu mi-ai spus ce simti pentru mine si chiar as vrea sa stiu chestia asta.
Cat despre pr ta nucred ca va fi un obstacol intre voi
Succes!winking

| robertyz23 a răspuns:

E clar ca te place...cel putin ii place sa vb deschis cu tine si in tine gaseste persoana de care are nevoie.si fii tu mai curajoasa si spune-i, fa ce iti spune inima si nu regreta nicio datatongue!

| maria_7746 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa il intrebi pur si simplu daca simte ceva pentru tine.

| DeEa_2672 a răspuns:

Heyhappy eu zic ca ii place sa fiti prieteni si atat uneori ceva mai mult strica tot crede.ma am trecut prin asta si acum sincer suntem 2 strainioh go onhappystraight face cu toate ca a fost frumos dar s.a bagat fosta si... happy sper ca te.am ajutat kiss