| lolabolanola a întrebat:

Buna doresc sa imi raspundeti neaparat.numele meu e laura si am 14 ani.am voie 30 min pe zi la calculator iar parintii mei sunt foarte duri daca iau o nota mai mica de 10 la scoala ma dezbraca si ma bat la fundul gol daca ma aud ca caomentez vin si ma pedepsesc sa stau 2 ore in genunchii pe coji de nuca si zic ca lo asa li se facea nu este zi in care sa nu mananc bataie la fundul gol cu cureaua odata am iesit afara cu prieteni si era si un baiat cand am ajuns acasa m-a batut si m-a pedepsit 3 ore in genunghi cu mainile sus. ajutati-ma nu mai rezist.va og ziceti-mi ce sa fac am 14 ani totusi.nu pot discuta cu ei deoarece mi-au zis ca daca le zis ceva mananc bataie dubla.seara trebuie sa ma culc la 8 deoarece cand ma duc in camera ei la 8 si 5 vin sa ceceteza si sa vada daca dom daca nu dom vin langa mine si-mi dau cateva palme ma trag de par, urechi, ma pun sa stau pe burta si imi dau de 15 ori cu curea la fund. sper ca ma veti ajuta.cand see enerveaza rau pe mine ma pun sa dorm dezbracata pe jos.

76 răspunsuri:
| Hunedoreanul a răspuns:

Nu fiti copii, e doar o fantezie, absolut nimic adevarat si cel mai probabil nu are 14 ani cum declara.

| roxanik17 a răspuns:

Buna! Oamenii aia nu se numesc parintii, bitat de tine cred ca esti terminata...du-te la protectia copilului sau Suna la 116111, telefonul copilului. urgent

| andy_3120 a răspuns:

Nu stiu cum sa iti zic e cam dificil la tine.un sfat incearca sa faci cam tot ce sp ei fara sa le intirci vb si sa stai linistita, si sa respecti programul impus. sper sa reusesti.

| Voinicuuu a răspuns:

Acum.nu vreau sa te supar.sau sa te negajesc...dar. poate nu ai fost dorita de catre ei.si acum te persecuta.

| EdUaRdOo a răspuns:

Te duci la protectia copilului sau la politie! Doamne ferestestraight facecum sa iti faca asa ceva?

| Deni_2763 a răspuns:

Doamne fereste! Si eu credeam ca ai mei sunt rai! pai ai mai multe variante:1 fugi de acasa la prieteni sau familie ( dar nu tine mereu pentru ca o sa te prinda la un punct)
2. suna protectia copilului
3. vorbeste la scoala (parerea mea) mai bine cu parintii altui copil sau cu directoarea ca profii nu cred ca se implica
4. traieste asa cu ei pana la facultate
mult noroc!

| aLeX_5574 a răspuns:

Ai parinti handicapati sincer nu te supara du-te baa la politie

| vladx001 a răspuns:

116111 telefonul copilului daca esti supravegheata si te prind si nu ai mobil roaga o prietena sa suni dupanr ei cand incepe anul scolar e grav ce se intampla

Răspuns utilizator avertizat
| DianaX a răspuns:

Cea mai simpla solutie ar fi sa pleci de acasa pe furis la o prietena foarte apropiata si sa stai acolo cateva zile sa vezi ce cum se comporta parintii tai.adica daca se intereseaza de tine sau nu ...si dupa sa le explici tot ce ai indurat pana la varsta asta.eu asa as face

| andreea_6373 a răspuns:

Nu prea cred ca este adevarata. povestea.dar da mai exista si parinti de astai...RAR dar existabig grin

| Capata_Viorica_1977 a răspuns:

Buna.Daca e adevarat ce spui trebuie sa fugi de acasa.Cauta-ti un iubit pe feisbuk dar sa fie de cel putin 30 de ani sa te poata intretine si proteja.Nu cauta baieti de varsta ta ca profita de tina si te lasa.Incearca cu cineva matur care e copt la minte si stie ce vrea. Sper ca ti-am fost de folos

| AngelSummer a răspuns:

Nu stiu dc dar ceva ma face sa cred ca e doar o minciuna gogonata de-a ta!

| alinagradinamagia a răspuns:

Du-te la protectia copilului.

| laadygaaga a răspuns:

Imi pare f rau pentru tine si as spune ca atunci cand iesi cu prietenii sa mergi repede la unul din parintii prietenilor si sa te sfatuiesti cu ei eventual sa ramai acolo mai mult daca te primesc dar daca a f o gluma nu cred ca e f frumos

| Narcis123 a răspuns:

LOL! Ai mei nu sunt rai nu stiu ce sa zic