| lolabolanola a întrebat:

Buna doresc sa imi raspundeti neaparat.numele meu e laura si am 14 ani.am voie 30 min pe zi la calculator iar parintii mei sunt foarte duri daca iau o nota mai mica de 10 la scoala ma dezbraca si ma bat la fundul gol daca ma aud ca caomentez vin si ma pedepsesc sa stau 2 ore in genunchii pe coji de nuca si zic ca lo asa li se facea nu este zi in care sa nu mananc bataie la fundul gol cu cureaua odata am iesit afara cu prieteni si era si un baiat cand am ajuns acasa m-a batut si m-a pedepsit 3 ore in genunghi cu mainile sus. ajutati-ma nu mai rezist.va og ziceti-mi ce sa fac am 14 ani totusi.nu pot discuta cu ei deoarece mi-au zis ca daca le zis ceva mananc bataie dubla.seara trebuie sa ma culc la 8 deoarece cand ma duc in camera ei la 8 si 5 vin sa ceceteza si sa vada daca dom daca nu dom vin langa mine si-mi dau cateva palme ma trag de par, urechi, ma pun sa stau pe burta si imi dau de 15 ori cu curea la fund. sper ca ma veti ajuta.cand see enerveaza rau pe mine ma pun sa dorm dezbracata pe jos.

76 răspunsuri:
| AnNe a răspuns:

Doamne.nu stiu daca ai inventat sau nu asta dra daca nu e grav.ar trebui sa mergi la protectia copilului sua sa vorbesti cu un adut sau habar nu am.e grav.

| BiscuiteCuCiocolataa a răspuns:

Buna Laura.
Cred ca cel mai bine e sa mergi la protectia copilului.

| Narcis123 a răspuns:

LOL! Ai mei nu sunt rai nu stiu ce sa zic

| GabyZarny a răspuns:

Daca nu te violeaza n-are farmec! cine dracu sa te creada? ai cont de 5minute si vrei sa te creada cineva?

| jojo_2491 a răspuns:

Suna la 116111, telefonul copilului, este gratuit si spune-le ce se intampla.vei fi ajutata imediat.

| Raluca_9819 a răspuns:

Pai eu ti-as sugera sa suni la telefonul copilului 113 parca cauta pe net...acolo e un psiholog care te va ajuta...mult successad

| TheStreetBoy a răspuns:

Daca asta nu-i o gluma ar trebui sa-i reclami la protectia copilului straight face

Răspuns utilizator avertizat
| popescu_9120 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic despre povestea ta.un pic fortata thinking dar daca e reala, nu stiu, suna la protectia copilului.probabil ca de la atata bataie ai deja multe vanatai pe corp. vorbeste cu invatatoarea\diriginta ta si spune-i ce se intampla.ea sigur te poate ajuta.sau vorbeste cu una din rudele tale(bunica matusa etc) si spune-i ca vrei sa te muti la ea ca nu mai suporti. daca e reala povestea ta chiar imi pare rau de tine. daca nu...imi pare rau de mine ca am scris atat straight face

| kittyoanaandreescu a răspuns:

Suna la protectie copilului...doamne parinti sadici

| MegaMindus a răspuns:

Da ce parinti ai tu? este o gluma sau un caz incredibil?! oricum eu iti recomand :
1. daca vrei sa stai cu ei pana la 18 ani fa-le pe plac
2. daca nu, atunci incearca sa contactezi protectia copilului(iti recomand sa vorbesti intai cu cineva de incredere care sa te ajute) Mult Succes!

| DiaNa357 a răspuns:

Buna:**
Dumnezeule,, nu pot sa cred ce iti fac!
Te bat in fiecare zi?!?!?!?!
Eu te as sfatuii sa iti iei o prietena si sa mergi la protectzia copilului.Pt ca asa ceva nu poate sa idure nici un copil!
Eu anul scolar ce a trecut am facut civica, si acolo ne spuneau ce drepturi au copiii si mai multe.
Asa ceva nu este legal, trebuie sa mergi neaparat la protectzia copilului si sa le povestesticeea ce iti fac parintzi acasa.
Daca nu ai curajul sa mergi, ashteapta pana incepe anul scolar si du-te la o profesoara de civica(daca aveti) si spune-i ce ti se intampla si te asigur ca te va ajuta.
La mine asa se intampla, profa de civica mereu ne zice ca daca avem ceva probleme sa mergem la ea sa i le spunem(nu chiar toate problemele).

Sper ca te am ajutat:*:*:*

| Wilder a răspuns:

Scuze ca iti zic, dar daca vorbesti serios, parintii tai nu sunt sanatosi la cap straight face.

| Kasandra_7363 a răspuns:

Buna, incearca sa vorbesti cu un profesor, acesta ii va chema la scoala si ii va convinge sa nu te mai bata, dar daca nici asa numerge ei vor anunta protectia copilului. Nici un copil nu merita asta indiferent cat de rau ar fi. Imi pare foarte rau. Sper ca te-am ajutat kiss

| EdUaRdOo a răspuns:

Te duci la protectia copilului sau la politie! Doamne ferestestraight facecum sa iti faca asa ceva?

| Katy20Kaithleen a răspuns:

Doamneeee mare e gardina ta! Parintii tai sunt nebuni? Comunistii dracului! Nu`s in toate doagele.Cum sa te bata in halul asta?
Cand vine la tine o ruda ceva apropiata in care ai incredere spune-i tot ce se intampla(sa nu fie parintii tai in camera) si roag-o sa ia atitudine sa nu le spuna parintilor ca a aflat de la tine ci sa zicem ca de la vecini, ca auzeau zgomote.Da-mi un mesaj pe privat cu niste date cum ar fi strada numele tau intreg si poate pot discuta cu cineva care sa rezolve problema.

| wiufh a răspuns:

Situatia asta nu este una normala. Vorbeste cu rudele, sau apeleaza la vreun profesor, sau, cel mai bine, suna la Protectia Copilului. Ceea ce iti fac este inuman si de neinteles.
Iti doresc mult succes in continuare si tine-ne la curent cu ce se intampla.
Funda?

| GEORGE a răspuns:

Ar trebui sa suni la politie ca nu am mai auzit de asa parinti. daca stau sa ma gandesc bine nici nu prea te cred dar du-te la bunici sau rude si daca mai dau in tine spune-le ca suni la politie.

| AnneBre a răspuns:

o Doamnestraight face chiar te compatimesc! stiu ca suna cam stupid dar incearca sa suni la protectia copilului pentru ca e inacceptabil sa se intampla asa cevastraight face

| EuSiCuMine a răspuns:

Fa o plangere la protectia copilului desi imi vine greu sa cred toate cele zise :*

| AnneBre a răspuns:

Sau ar trebui sa le spui ca nu te asezi pe nuci si cand te bat pleaca pur si ssimplu! du-te la o ruda si stai cateva zile acolo pana te gandesti ce vei face

| Lovemebabybee a răspuns:

Aoleu! in locul tau as fugi de acasa, du-te repede la un psiholog si iti va zice ce sa faci happy Funda?

| PrecioussGirl a răspuns:

Du-te la protectia copilului straight face asa ceva nu este posibil.
asta daca ce ai scris tu este adevarat.
vorbeste cu cineva din familie de incredere (matusa bunici etc), cu dirigita de la scoala.
sau poti contacta un psiholog iar acesta iti va da un sfat.

| express11 a răspuns:

Protectia copilului

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Anunță Protecția Copilului, 0800 8 200 200, apel gratuit!
Nu trebuie să ai o așa viață.
Pa, pa.

| DianaX a răspuns:

Cea mai simpla solutie ar fi sa pleci de acasa pe furis la o prietena foarte apropiata si sa stai acolo cateva zile sa vezi ce cum se comporta parintii tai.adica daca se intereseaza de tine sau nu ...si dupa sa le explici tot ce ai indurat pana la varsta asta.eu asa as face

| mihaelaanamaria22 a răspuns:

Buna iubita, imi pare rau ca citesc astfel de lucruri dar daca ai astfel de parinti ar fi indicat sa vb cu directorul scolii sau cu diriginta; dumnealor pot alarma autoritatea tutelara; stiu ca indiferent cat de rai sunt iti e greu dar trebuie sa te gandesti bine daca accepti in continuare violenta lor care te va lasa cu traume psihice sau vei lasa statul sa te apere; ai grija de tine! CURAJ

| EzoPunctt20 a răspuns:

Buna! In primul rand, sa stii ca imi pare f rau! Parerea mea este sa vorbesti cu un profesor de incredere[de preferat cu diriginta] si spune-i exact ce se intampla. Roag-o sa fie discreta cu aceasta problema! Ea va stii ce este de facut. Asta 1. 2) Daca ai pe cineva de incredere in familie du-te si vorbeste cu el/ea si sfatuiti-va! 3) Vorbeste URGENT cu psihoogul scolii! Nu numai ca cineva va lua masuri dar asa vei reusi sa te mai si calmezi. Fa toate aceste lucruri[mai rezista putin], iar daca nu merge nimic, nu mai ramane decat sa suni la protectia copilului! Astfel de lucruri nu sunt normale!
Mult succes, si nu uita : nu mai astepta, ia masuri urgent!

| ignore a răspuns:

Du-te l bunici rude pleaca de acasa departe de ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine-ti face.sa nu mai minti.