| Gεα a întrebat:

M-ar interesa părerea voastră.Voi credeţi în destin? Cum s-ar putea ca anumite persoane sa ne fie destinate etc.? Spun oamenii asta doar pentru a se consola? Eu cred că noi ne facem viaţa după propriile acţiuni...

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Viata neo facem dupa modul de a gandi

| Dariusuu a răspuns:

Destin?

Nu există aşa ceva. De fapt eu nu cred în asta. Eu îmi modelez viaţa cum vreau eu şi nu cred că mi-e scris undeva toată viaţa pas cu pas.E adevărat însă că sunt persoane care intră în viaţa noastră atunci când avem nevoie cei mai mult de ei şi credem că se întâmplă cu un motiv şi iarăşi ne întrebăm dacă chiar totul se întâmplă cu un motiv.
Dacă mă gândesc bine oamenii spun asta pentru autoîncurajare şi atât.

Noi ne scriem povestea aşa cum vrei noi.

| wolder a răspuns:

Eu cred in destin

doar ca destinul ti-l schimbi sigur cu fiecare decizie care o iei
te va aduce intr-un alt punct

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut

Nu cred ca tot ce se intampla ne-ar fi fost destinat. Cred ca actiunile personale si contextul general in care traim ne determina drumul vietii.

Cele bune!

| NGheorghe a răspuns:

Cam tot ce poti sa spui despre destin este ca: "Destinul a facut ca noi sa traim in aceeasi perioada istorica" Ca nu mai ai ce sa le faci nici celor din trecut si nici celor care inca nu s-au nascut.
In rest, totul depinde de propriile tale decizii si de propriul tau comportament. Daca ajungi sa fi condamnata, poti sa fi sigura ca nimeni nu va trimite "destinul" sa faca puscarie in locul tau.
Notiunea de "persoana destinata" este folosita pentru a lasa impresia ca lumea se intalneste din "intamplare"... ca intalnirea cu iubirea este o intamplare, dar de foarte multe ori in spatele "intamplarii" se ascund planificatori perversi ce se folosesc chiar si de spioni sau "prieteni" tradatori-barfitori. "Cea mai buna prietena poate deveni instantaneu si cea mai periculoasa tradatoare." La categoria "prieteni" intra si parintii, fratii si alte neamuri, pe langa vecini, colegi si alti cunoscuti..indiferent ca-s naivi sau corupti. Toti implicati intr-o batalie nevazuta pentru, exact, pentru sexul persoanelor de o mare frumusete sau o mare inteligenta. Batalia asta nebuna, se bazeaza pe faptul ca dupa ce, o persoana frumoasa, a luat decizia de a se casatorii, si dupa ce a facut copii nu mai are cum sa dea inapoi si atunci este momentul pentru planificatori sa isi arate adevarata fata de oameni rai (talhari, criminali si depravati) ca nu li se mai poate face nimica. (De exemplu "criminal si crima" este mult spus dar sunt multi cei care obtin profituri enorme doar simuland comportamente intimidatorii, iar odata ce "frumesetea" se implica si coopereaza folosindu-si acest avantaj pentru a seduce viitoarele victime, ce urmeaza a fi abuzate de acesti intimidatori deveniti deja sot, socru, soacre si etc cu persoana frumoasa.
Asa ca daca nu folosesti inteligenta ta pentru tine, inainte de a lua o decizie atunci dupa ce ii prea tarziu nu mai are rost sa o folosesti din motiv ca ii prea tarziu... si va fi folosita de altii in scopuri mai putin dorite in acest moment.

| AndyLavy a răspuns:

Unii oameni au tendinta de a da vina pentru greselile lor, si pentru orice lucru pe care il fac sau nu il fac, si aici intervine destinul. este modalitatea prostului de a nu recunoaste ca a gresit. da vina pe destin si pe D.zeu...ca lucrurile nu sunt asa cum vor ei. trebuie sa lupti pentru a reusi pentru a ajunge acolo unde iti doresti, trebuie sa ai vointa. tot ceea ce reusesti sau nu in viata este rezultatul actiunilor tale si posibil a celor din jur. asa ca nu, nu cred in destin si in prostii de genu. ce isi face omul, isi face cu mana lui, nu intervine nici destinul si nici ajutorul lui D.zeu cum spun majoritatea.

| Kamiichu a răspuns:

Eu chiar cred in destin, cred ca majoritatea lucrurilor care se intampla, se intampla cu un motiv si ca ne-a fost scris sa ni se intample asa, cunosc foarte multe persoane care nu cred in destin, dar fiecare isi urmeaza firul vietii. Parerea mea. O zi frumoasa!