| anonim_4396 a întrebat:

M-ar interesa părerea voastră.Voi credeţi în destin? Cum s-ar putea ca anumite persoane sa ne fie destinate ş.a.m.d? Spun oamenii asta doar pentru a se consola? Eu cred că noi ne facem viaţa după propriile acţiuni...

3 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Fiecare decizie ne duce intr-un alt punct
fiecare decizie ne schimba total,, putem ajunge alt om

| NoRegretsxx a răspuns:

Da cred in destin. Totul in lume functioneaza dupa un anumit plan, totul se petrece in functie de ce ne-a rezervat Universul pentru fiecare din noi.
Asa ca si actiunile/ alegerile pe care le faci (bazate pe instinct) tin tot de destin.
(Parerea mea).

| Chawki a răspuns:

Eu nu cred că există o forță care hotărăște fatal și irevocabil destinul fiecărui om în parte, un păpușar care mânuiește miliarde de sfori legându-le și dezlegându-le între ele, aducând fiecare marionetă, în parte, mai sus sau mai jos, într-un dans alert sau monoton, plin de strălucire sau tern, mai scut sau mai lung.