| MonCherry a întrebat:

Buna

Poate ma puteti ajuta si pe mine cu un raspuns

Ieri un baiat m-a intrebat daca vreau sa fiu impreuna cu el... e de aceeasi varsta, ne cunoastem si in realitate dar ieri cand am fost in centru cu inca 2 prieteni nu a avut curaj sa ma intrebe si a preferat sa o faca pe mess

Mi'a dat 15 minute sa ma gandesc sa'i dau raspuns da /nu

In acelasi timp vorbeam cu o foarte buna prietena si m-a intrebat daca ma simt bine si eu vroiam sa'i raspund" da " dar din greseala i'am trimis acelui baiat.
Am vrut sa'i spun ca nu este pentru el dar l'am vazut ca era fereicit si nu am mai putut face nimic sad

Treaba este ca azi de dimineata i'am spus ca a fost o greseala nu vroiam sa'i spun lui "da" sa fiu cu el ci raspunsul meu pentru el era "nu stiu mai ma gandesc "

In fine...

Peste 10 minute mi-a trimis un mesaj si mi-a spus "m-am comportat frumos cu tine.chiar imi placeai acum de ce o dai la intors? Puteai sa'mi spui de ieri. minti! cum sa'i zici acelei feta "da" si mi'ai trimis mie "

Si sa supar pe mine pe mess a spus nu mai ai ce vorbi cu mine straight face

Ce as putea sa fac incat sa ma ierte sincer era pentru acea fata nu pentru el adica pana acum nu am mai fost cu un baiat si cam asa e prima data... trebuie sa va intalniti...si eu nu prea am timp sad

Mai pot zice ceva acum sa nu mai fie supar pe mine? Daca da ce as putea sa'i zic?
Chiar tin la el dar nu sunt inca pregatita pentru a avea o relatie [am 14 ani ]

Fundita

7 răspunsuri:
| Al3xa97 a răspuns:

Pai ar trebui sa ii zici tot ce simti pentru el, chiar daca nu o sa vrea sa te auda, macar incearca... sper ca te-am ajutat... [funditapuppy dog eyes] nu am niciuna

| danyella12 a răspuns:

Pai ar trebui sa il pui de fata cu prietena ta si sa ii explicati!

| ILoOveYoux3 a răspuns:

Poti sa ii explici ca ai emotii si ca el ar fi primul tau prieten si daca chiar te place o sa inteleaga.

| Mystyk a răspuns:

Roagal sa te ierte, daca nu merge fa un screen la convorbirea cu prietena ta si arata-i sa creada...

| Adicteddd a răspuns:

Buna spune-i ca daca nu te crede mai bine sa te evite ca daca nu te crede pe tine atunci pe cine sa creada? si intr-o reletie trebuie sa existe incredere dar din partea lui ce ai capatat? nimic ti-a intors spatele si a plecat.Si el nu a avut curaj sa ti-o zica in fata a preferat ca iti spuna pe mess asta inseamna ca este fricos de un raspuns negativ si parerea mea este sa ii acorzi o sansa si sa te i-a usor ca esti la inceput daca vrei ceva cu el daca nu ii zici ca inca nu esti pregatita pentru o relatie cu cineva.peace

| Andreea_8316 a răspuns:

Pai ar cam trebui cand il vezi sa il iei si sa ii spui sa vorbiti sa ii expllici si il rogii sa te asculte cateva minute ii spuii absolut tot ce simti

| BlOndaPitSiiii14 a răspuns:

Dragaa!`:*eu am 14 ani si nu am prieten! crezi ca e moarte de om? ai timp si pentru asta, stai linistita! tu doar traieste-ti viata asa cum esti obisnuita si cum iti place:*! daca simti ca nu esti pregatita pentru o prima relatie...te-as sfatui sa nu te bagi cu el! pentru ca mai mult tu vei avea de suferit, crede-ma!:*iti doresc noroc la baieti:d! funda?:*