| Razvan9023 a întrebat:

Buna seara TPU. Am o mica mare problema. Am mai adresat o intrebare pe tema asta, dar nu m-am decis inca asupra rezolvarii problemei.
Este vorba despre o fata, care nu-mi raspunde la mesaje sau la apeluri de o saptamana, dar imi lasa like-uri pe facebook si instagram. Ce sa inteleg din treaba asta? Cum sa procedez?

21 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Ca nu i`ai trezit destul interesul si nu simte nimic major pentru tine, insa nu vrea nici sa rupa legatura total inca.Te tine ca o rezerva daca nu gaseste ceva mai bun si asteapta poate te vei trezi si vei avea curajul sa fii mai hotarat in legatura cu voi.

| Razvan9023 explică (pentru WaterDrop):

Dar faza aiurea ii ca ne-am intalnit de 3 ori si nu i-am dat nici un motiv sa nu mai vorbeasca cu mine, din contra intalnirile au fost frumoase.

| WaterDrop a răspuns (pentru Razvan9023):

Una este sa ai o intalnire frumoasa, de trecut timpul si cu totul altceva este creezi atractie.Ai creat doar comfort momentan si te vede ca pe o prietena.Las`o, nu o mai sufoca cu mesaje.Nu`i mai zi nimic. Daca revine bine, daca nu, cauta alta.

| Razvan9023 explică (pentru WaterDrop):

Nu au fost intalniri ca sa treaca vremea. Intalnirile sau soldat cu saruturi, s-a creeat atractie. Nu i-am mai trimis nici un mesaj de 4 zile, Iar la fiecare postare imi da like.

| WaterDrop a răspuns (pentru Razvan9023):

Atunci nu s`a creat comfort si nu`i indeajuns de sigura ca ii poti oferii tot ce are ea nevoie, sau te place la fel de mult ca pe X, iar acum se gandeste sa aleaga intre voi.Da`i timp cum ziceam, daca nu revine ea, las`o si urmatoarea.

| Razvan9023 explică (pentru WaterDrop):

Si cat timp sa-i dau? ..Nu ar trebui sa ma tina pe loc

| WaterDrop a răspuns (pentru Razvan9023):

Cu ce sa te tina pe loc? Tu cauta alta intre timp, de ce sa stai pe loc.Stabileste`ti prioritatile in ordinea corespunzatoare.Ea nu mai este o prioritate acum si tu ar trebui sa-ti vezi linistit de viata inainte pana si daca mai revine.

| Razvan9023 explică (pentru WaterDrop):

Ai dreptate. Dar ii aiurea toata treaba, nu-mi raspunde la mesaje sau apeluri, dar imi lasa like-uri, ca si cum ar spune "stai acolo ca o sa vin si pe la tine mai tarziu". Daca nu ar mai fi vrut sa ne intalnim, putea sa-mi spuna pe fata si stiam o treaba.

| WaterDrop a răspuns (pentru Razvan9023):

Probabil nu este capabila de mai mult si acesta este felul ei de a proceda.

| Razvan9023 explică (pentru WaterDrop):

Ok, da eu ce sa inteleg din asta?, mi-a dat cu flit, dar pe jumatate? Recunosc, am mai primit cu flit, ca orice barbat, dar atunci era in adevaratul sens al cuvantului, nu ca acum. Ii o premiera si pentru mine.

| WaterDrop a răspuns (pentru Razvan9023):

Doar consumi energie inutil in acest moment, incercand sa intelegi ceva.Fii impacat cu gandul ca tu ai procedat pe cat se poate de bine, incearca sa obtii un feedback de la ea pe viitor daca se va hotara sa-ti mai raspunda vreodata, ca sa afli ce s`a intamplat cu adevarat si apoi pune punct sau transforma relatia in just sex.Altceva nu`si mai are rostul de la acest punct incolo.Si hey, bucura`te ca ai avut parte de o premiera.Vei ajunge la un punct trist in viata cand nu te va mai surprinde nimic sad

| Razvan9023 explică (pentru WaterDrop):

Pana in momentul de fata chiar nu ma mai surprindea nimic, trecusem prin tot felul de faze cu femeile. Dar faza ca asta nu am patit niciodata. Sa primesc cu flit asa fara explicatii si apoi faza cu like-urile, deja e prea de tot. Am obsevat ca ii scrie o gramada pe facebook si ii place atentia aia.

| WaterDrop a răspuns (pentru Razvan9023):

Nop, n`ai trecut prin destule happy Cu siguranta nu stiai ca pana nu faci sex cu o femeie, toata situatia este imprevizibila si se poate intampla orice.Chiar asta ai patit acum.Niciodata sa nu iti mai faci planuri cu ea, oricate intalniri ai fi avut si oricat de bine ti-ar fi mers este irelevant pana va exista notiunea de relatie care sa aduca si o oarecare stabilitate.Profita doar de momentul actual, iar dupa sex, poti incepe sa te mai gandesti si la planuri.Nu`ti mai fa niciodata planuri in jurul ei, ci fa`ti doar timp pentru ea in planurile tale.

Doream sa evit sa spun asta aici, dar vad ca nu reusesc sa te fac sa intelegi altfel.O zi buna sa ai si nu uita asta.

| Razvan9023 explică (pentru WaterDrop):

Ii ok faptul ca mi-ai spus. Probabil m-am lasat purtat de val, mai ales ca am inceput promitator, pe viitor voi fi mai atent. Oricum nu m-ar surprinde sa ma caute ea dupa ceva timp happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate nu a a auzit apelul, eu de exemplu nu sun înapoi și deseori nici nu răspund la telefon, pentru că nu-mi place să vorbesc la telefon, la mesaje răspund când am chef sau starea necesară, da chiar, poate s-o simți puțin prost, ți-am citit și cealaltă întrebare și ziceai că avea ceva probleme, acum, cine știe ce-o avea?
Multă baftă.

| Razvan9023 explică (pentru anonim_4396):

Adevarul e ca am incercat sau vorbesc cu ea, intr-o zi am sunat-o de 3 ori, i-am mai trimis 2 mesaje si i-am scris pe facebook, evident de fiecare data nu a raspuns. Nu stiu de ce. Infine, eu momentan nu o mai caut, nu are rost sa incerc daca oricum nu-mi raspunde.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Razvan9023):

Bă, mai sunt fete, nu e problemă big grin

| kandaraki a răspuns:

Isi bate joc de tine efectiv! s-a distrat si ea iesind cu tine de 3 ori iar pe net iti pune like doar pentru a-ti face tie in ciuda sa te gandesti tu la ea! ia-ti gandul de la ea, pe lume sunt atitea fete, good luck!

| Razvan9023 explică (pentru kandaraki):

De fapt asa is femeile. Cand prinde un baiat bun, iese cu el la misto, si alearga dupa altii care nu au nici o treaba cu ele.

| SuntFataa a răspuns:

Este vorba cam de ce a spus WaterDrop, merge pe princiupiul : "nici tu tine, nici fara tine", insa balanta inclina mai mult spre "fara tine" dar probabil ii place ca o curtezi. Nu stiu ce sa zic, daca nu te-ai saturat sa ii dai mesaje mai poti incerca putin iar daca tot nu raspunde las-o.

| Razvan9023 explică (pentru SuntFataa):

M-am intalnit cu ea de 3 ori si a fost ok, nu i-am dat nici un motiv sa nu mai vorbeasca cu mine.