| anonim_4396 a întrebat:

Buna Seara TPU! As vrea sa ma ajutati cu ceva va rog foarte frumos ca nu mai pot!
Iubesc o fata mai mult ca orice sincer mi-as lasa si parintii pentru ea, si ea m-a placut pe mine dar a incetat deoarece o alta fata a intervenit in viata mea si eu incercam sa o dau la o parte dar nu reuseam ca se baga mereu intre noi 2 si fata pe care o iubesc credea ca eu vorbesc sau ceva cu acea fata care a intervenit in viata mea dar nu aveam nimic adica eram de un buna si atat nu mai mult si fata care o iubesc credea altceva si acum nu mai are sentimente pentru mine va rog ajutati-ma ca nu mai pot (sper sa ma intelegeti si va rog sa fiti seriosi)

11 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Daca fata nu mai are sentimente pentru tine, nu o mai poti aduce inapoi.

| NuDauNume09 a răspuns (pentru SkyPilot):

Daca nu mai are sentimente de ce ma lasa sa o musc sa ii fac semne pe ambele parti ale gatului sa o tin in brate zi de zi si sa o si sarut?

| SkyPilot a răspuns (pentru NuDauNume09):

Tu ai spus ca nu mai are sentimente pentru tine, nu eu. Si nu ai spus mai devreme ce ai spus in ultimul comentariu. Trebuie sa fii cat poti de clar ca pe ea o iubesti iar cealalta nu inseamna nimic pentru tine.

| SkyPilot a răspuns (pentru NuDauNume09):

Ce cred eu ca ai de facut, ar fi sa vorbesti cu fata si sa ii explici clar ce sentimente ai pentru ea. Cand va intalniti, ii duci un buchet de trandafiri rosii.
Ii spui ca nu simti nimic pentru cealalta, ca nu ai nici un interes in ea si ca nu s-a intamplat nimic intre voi. Ii explici ca poate ca nu ai stiut sa fii suficient de ferm in a scapa de ea sau poate ca nu ai stiut sa ii arati fetei care o placi ca ti-ai dat toata silinta sa nu intervina altceva intre voi.
Ii spui ca iti doresti foarte mult ca lucrurile sa mearga bine intre voi si o rogi sa te ierte daca I-ai gresit cu ceva.

| NuDauNume09 a răspuns (pentru SkyPilot):

Scuze ca nu m-am exprimat corect, ea spune ca nu mai are sentimente din timp ce ma lasa sa fac toate alea...

| darrio2007 a răspuns (pentru NuDauNume09):

Poate ca aceste gesturi ale tale nu ii plac.La asta te-ai gandit?

| SkyPilot a răspuns (pentru NuDauNume09):

Cam ciudat. Poate ca te fierbe ca sa te pedepseasca pentru ca ai suparat-o cu ceva, poate in relatia cu cealalta. Daca nu mai are sentimente pentru tine dar te lasa sa te joci cu ea, nu are prea multa minte. Nu pot sti care este adevarul. Oricum, ambele raspunsuri pe care ti le-am dat anterior raman valabile. In locul tau eu as lamuri lucrurile cu ea, chiar cu riscul de a nu o mai putea saruta si musca. As prefera sa fiu liber pentru o alta relatie decat sa ma multumesc cu firimiturile de la cea care s-a terminat.

| MskDesign a răspuns:

Trebuie sa faci intr-un fel sa ii recastigi increderea.O ultima sansa i se ofera fiecarui om.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fii atent.
Le iei pe amandoua.
Si spui asa : " Pe tine te iubesc, pe tine nu te iubesc. "
O iei de mana pe cea de care iti place si pleci cu ea.
Apoi poti sa-ti ceri scuze, sa o iei in brate si ce mai stii tu sa-i faci si iti permite.

| SimoonaD a răspuns:

Poate nu ai incercat prea mult sa o indepartezi pe tipa aia.Ai lasat sa inteleaga ca poate esti interesat si de noua tipa aparuta in viata ta; trebuia sa te straduiesti mai mult. Daca nu mai simte nimic pentru tine, nu prea mai are rost sa speri... sentimentele care au murit, nu mai reinvie.