| mihai199431 a întrebat:

Buna seara TPU! poate am scris in categoria gresita, dar presupun ca fiecare dintre voi a-ti avut zile ca ale mele, Am 20 ani (acu 1 luna am incheiat o relatie de 1 an si 8 luni ) lucrez la un fel de cafenea, totul e bine pana acu. Dar problema e ca ma simt singur, simt ca nimeni nu ma vrea, simt ca nu voi putea avea o alta relatie,sau sa ma placa alta fata (nu mai tin la fosta,nu e o problema asta) imi pierd increderea in mine, si aici unde lucrez eu cam vine tot orasul, e cel mai popular loc din oras, vin multe fete etc, si nu vreau sa ma bag in seama cu ele pe motivul ca daca o sa fiu refuzat o sa fie mai greu. putin ajutor?

5 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Daca-ti multe fete ai de unde alege. Incepe sa le inviti in oras. Daca va fi un prim refuz nu te impacienta, treci la urmatoarea invitatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cata vreme incerci sa-ti compari prietena cu fiecare fata, uitandu-te in amintiri ca la o statuie si inchinandu-te, sunt slabe sanse sa poti incepe o noua relatie, mai lucreaza la aspectul acesta.

mai departe, cand duci cafeaua, nu te arata disperat, fetele citesc asta repede, poarta-te natural, arata ca ai o personalitate a ta, si ca nu ai vrea orice fata, nu raspunde, chiar daca tentatia e mare, la orice fata care-ti cere numarul de telefon in vazul altor fete, din seriozitate unele o dau in mistocareala si te vor arde.

Cand este iubire, cand este sa inecapa o relatie, fii sigur ca o sa-ti dai seama.

Si, mai iesi si tu prin cluburi, pune-ti o camasa!

| NemNUZ a răspuns:

In primul rand nu trebuie sa iti fie frica de vreun refuz. E normal, adica noi oamenii incercam de mai multe ori pana sa reusim laughing. Cat despre singuratate, o sa vezi ca o sa vrei asa ceva mai incolo si prea o sa mai ai laughing.

| SkepT a răspuns:

Daca vrei sa ai o relatie frumoasa cu o fata trebuie mai intai sa iti placa de ea si dupa sa ii propui daca vrea sa fiti impreuna.

| mihai199431 explică (pentru SkepT):

Am multe fete de care imi plac/place...