| anonim_4396 a întrebat:

Sunt disperata! Va rog ajutati-ma! O sa va povestesc totul de la inceput.
Totul a inceput acum vreo 3-4 ziloe cand am observat ca mama vorbeste cu un barbat pe facebook. Prima oara nu i-am dat atentie. Dar dupa am observat niste schimbari drastice, adica mama de obicei maxim la ora 22 dorme dar de data asta in fiecare seara se culca pe la ora 24. Vazand aceste schimbar m-am decis sa "investighez" putin. Asa ca am aflat parola mamei de pe facebook, am intrat si i-am citit toate conversatiile vorbite cu un barbat. El ii spunea mamei ca o place si vrea sa fie cu ea, si alte chestii de genu iar mama ii spunea ca si ea il place si chestii.
Dupa toate astea m-am gandit ca asta este o chesti pe facebook si nu are ce sa se intample. Dar ieri am auzit-o vorbind la telefon cu el, am trecut pe langa ea si am auzit o vaoce de barbat iar cand am intrebat-o cu cine a vorbit a zis ca a vorbit cu o PRIETENA! Cum poate sa ma minta asa in fata! Eu i-am spus aproape toate secretele mele, am vorbit de chestii de baieti si inca multe altele. Nu o inteleg!
Adica stiu ca imi ascunde asta doar pentru ca nu vrea sa ma faca sa sufar, i-a si spus lui, am ctit chestia asta dar totusi ma face sa sufar si mai tare faptul ca imi ascunde si ca ma minte pe fata!
Nu mai stiu ce sa fac! De multe ori imi vine sa il sun pe tip si sa-l trimit undeva! Nu mai rezist asa. Ma doare foarte tare cea ce face si din cauza asta aproape in fiecare seara plang. Va implor ajutati-ma cu ceva!
P.S.V-as ruga sa nu imi adresati critici caci stiu si eu ca nu a fost bine ca am citit conversatiile in primul rand i-am incalcat intimiditatea iar in al doilea rand sufar si eu stiind chestiile astea. As avea nevoie de sfaturile voastre, ce as putea face sau ce ati face voi in locul meu.
Mersi mult pentru cei care miau scris!

Răspuns Câştigător
| MayanMistica a răspuns:

Nu cred ca te minte. Poate ca astepta momentul potrivit sau nu este inca sigura de tipul respectiv. Daca ti-ar povesti asa la nesfarsit de toate persoanele cu care vorbeste ce ai face? Si eu am o fiica cu care palavragesc vrute si nevrute dar anumite lucruri nu I le spun decat atunci cand cred eu de cuviinta.

26 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca mama ta e divortata sau despartita are tot dreptul sa isi faca un nou prieten iar daca e maritata atunci nu stiu ce sa zic, stiu ca e nasol pentru tine dar incearca sa vorbesti cu ea

| Nolkyz a răspuns:

Cand va simti ca a venit momentul potrivit ca tu sa aflii, iti va spune.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca sa-i dai de inteles mamei tale ca stii ca-i este greu singura si ca daca si-ar reface viata n-ar fi asa o crima. Mama mea nu s-a mai maritat si a trecut foarte greu prin viata. I-a fost foarte greu. Noroc ca este o fire foarte rezistenta. Imi pare rau ca nu i-am spus sa isi refaca viata la timpul potrivit. O femeie singura se descurca mai greu. Ajut-o!

| KhaleesiD a răspuns (pentru Salontanul):

Chestia este ca am uiat sa mentionez un lucru important. Mama este impreuna cu tata, nu sunt divortati. Scuze.

| Salontanul a răspuns (pentru KhaleesiD):

Atunci situatia e grava! Ar trebui sa discuti cu un psiholog care sa te ajute sa iesi din acesta situatie. E mult mai complicat de cat ma pricep eu. Imi pare rau! Dumnezeu sa te ajute!

| Dariusuu a răspuns:

Bună.

Poate că nu este nimic serios, nu ai de unde ști.

Și e urât din partea ei să te mintă așa oricum îți datorează niște scuze.
Lasă timpul să treacă, și dacă va fi ceva serios ar trebui să vorbești cu tatăl tău.

| drogh a răspuns:

Cu siguranţă nu a fost frumos din partea ta că i-ai citit conversaţiile şi că nu i-ai respectat intimitatea însă şi mama ta a greşit faţă de tine. Amândouă aveţi aceiaşi vină. Singura soluţie este să îi spui că ai aflat faptul că s-a îndrăgostit de un bărbat şi că în loc de ora 22, se culcă la 24. Poţi să o,, cerţi'' că nu ţi-a zis adevărul, dar nu tare încât să o faci să sufere şi să o răneşti. Probabil ea nu ţi-a zis fiindcă nu te credea în stare să primeşti o asemenea veste şi că aştepta clipa potrivită.

| Park1Suin a răspuns:

Dar parintii tai au divortat?

| KhaleesiD a răspuns (pentru Park1Suin):

Da scuze am uitat sa spun. Nu, nu sunt divortati.

| Park1Suin a răspuns:

Pai barbatul cu care vorbeste mama ta e un******.Te inteleg.Intreabo pe mama ta de ce minte si spune ca ai auzit conversatia ei cu acel barbat.

| Pandaaaaaaaa a răspuns:

Ai uitat sa mentionezi ceva, mama ta e maritata in momentul de fata?

| KhaleesiD a răspuns (pentru Pandaaaaaaaa):

Scuze ca am uitat sa spun ca da, este maritata.

| KhaleesiD a răspuns:

Da scuze. Am uitat sa spun ca este maritata.

| MEandTHEWORLD a răspuns:

E despartita de tatal tau? Te rog raspunde-mi la intrebare pentru ca, chiar am ce sa zic spun dar te rog sa imi raspunzi

| KhaleesiD a răspuns (pentru MEandTHEWORLD):

Imi pare rau. Am uitat sa mentionez acest lucru. Si nu, nu este despartita de tata. Sunt impreuna.

| MEandTHEWORLD a răspuns (pentru KhaleesiD):

Dar uite scuze ca te intreb asta, dar tatal tau se poarta frumos cu ea? Sa stii ca multe femei aleg sa isi insele sotul deoarece duc o viata grea alaturi de el sad Imi pare foarte rau!

| KhaleesiD a răspuns (pentru MEandTHEWORLD):

Pei da. Adica si tata mai are uneori iesirile lui dar nu cred ca este ceva garv in privinta asta.

| MEandTHEWORLD a răspuns (pentru KhaleesiD):

Iesiri adica scandaluri? Bea? Tatal meu asa facea dar au divortat, mami nu voia, era in stare sa indure pentru mine dar mi-am dat seama ce fel de om e! Nu o condamna pe mama ta daca a facut asta! Daca tu nu o stiai asa sa stii ca nu cred ca ar putea face asta.Chiar nu stiu ce sa zic pentru ca nu cunosc situatia, dar cred ca cel mai bine ar fi sa discuti cu ea! Ii poti zice ca ai fost cu un baiat si l-ai inselat si nu stii de ce...cred si eu zic :9 Imi pare foarte rau! Daca tu ai discuta cu o ruda din partea mamei care sa ii fie foarte apropiata? Poate va scoate ceva de la ea! Cred ca esti disperata, eu nu am trecut prin asta, dar am trecut prin ceva mai greu si asta nu mi se pare asasadImi dau seama ca ai moralul la pamant dar nu renunta! Multa putere!

| KhaleesiD a răspuns (pentru MEandTHEWORLD):

Multumesc mult pentru incurajari. Si da, prin iesiri asta inteleg, ca bea dar dar nu bea de prea multe ori, intre 5-10 ori pe an. Dar au existat mai multe scandaluri. De multe ori am vorbit cu mama si mi-a spus ca mai bine nici nu se casatorea cu el si o inteleg perfect. Nu chestia aceea ma doare tare ca isi cauta fericirea in alta parte, ce ma doare foarte tare este ca ma minte. Am avut mare incredere in ea sad

| IloveME a răspuns (pentru KhaleesiD):

Nu te minte, doar incearca sa ascunda ceva care te poate face sa-ti schimbi parerea despre ea! nu este acelasi lucru, voi sunteti prietene, vorbiti orice dar nu-i acelasi lucru sa-i povestesti tu ei chestiile tale si ea ca ii este infidela tatalui tau!
Cand vei mai creste vei intelegewinking
O noapte placuta iti doresc!

| MayanMistica a răspuns (pentru KhaleesiD):

Nu cred ca te minte. Poate ca astepta momentul potrivit sau nu este inca sigura de tipul respectiv. Daca ti-ar povesti asa la nesfarsit de toate persoanele cu care vorbeste ce ai face? Si eu am o fiica cu care palavragesc vrute si nevrute dar anumite lucruri nu I le spun decat atunci cand cred eu de cuviinta.

| KinderBeiib a răspuns:

Si tatal tau? Sau parintii tai sunt divortati?

| KhaleesiD a răspuns (pentru KinderBeiib):

Nu, nu sunt divortati. Am uiat sa spun asta. Imi pare rau.

| KinderBeiib a răspuns (pentru KhaleesiD):

Aaa...atunci e cam nasoala treaba sigh thinking

| Bobytza97 a răspuns:

Nu stiu sincer ce sa zic asa in mare dar daca mama ta chiar il place si el la fel eu zic sa le dai o sansa, sa incerci sa vezi cum decurg lucrurile si sa vb cu mama ta despre acest lucru si sa ii dai o sansa barbatului poate va fi bine. Mult succeswinking

| adi62 a răspuns:

Poate in sinea ta ai dreptate sa fi suparata. Fiecare dintre noi are anumite lucruri pe care nu le vorbeste cu cei mai apropiati prieteni (poate nu a sosit timpul). Acum pentru tine :depinde cati ani ai! Daca ai sa zicem o varsta la care mama ta sa creada ca intelegi aceasta situatie cred ca ti-ar fi spus, sau poate inca nu s-a ajuns in situatia de a fi ceva serios sa trebuiasca sa-ti spuna. Cred ca daca relatia dintre tine si mama ta este asa cum ai relatat, o sa-ti spuna cand crede ca TREBUIE sa-ti spuna. Pana atunci nu cred ca trebuie sa-ti faci griji. Ca se culca mai tarziu? Poti gasi oameni pe care sa-i apreciezi, sa-ti faca o deosebita placere sa chimbi pareri si sa discuti cu ei! Din afara este foarte greu de dat niste sfaturi pe atat de putine date despre problema ta.In concluzie nu cred ca trebuie sa o subestimezi pe mama ta si sa iti pierzi increderea in ea!

| Dianka259 a răspuns:

Buna!
E o situatsie cam dificila,eu cred ca cel mai bine ar fi sa vorbesti cu mama ta despre acest fapt, nu sa-i spui direct ca ai citit conversatiile dar sa inconjori vezi si tu, si mama ta trebuie sa fie cea mai fidela prietena a ta nu ar trebui sa ascunda ceva poate ca ii e frica de ceva adica cred ca tot in binele tau o face, poate ii e frica ca nu o sa-l accepti pe acel barbat, cel mai bine ar fi sa vorbesti cu ea