| Pprofolor a întrebat:

Am 16 ani si imi place de o fata care cred ca si ea ma place dar nu stiu cum sa o iau pentru ca la sc nu suntem in aceeasi clasa si observ ca atunci cand ma vede se uita mult mine.M-a puteti ajuta?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca sa fii cat mai mult posibil prin preajma ei, sa-ti faci de lucru chiar si fara rost. De cate ori observi ca te priveste incerca sa-i transmiti prin mimica fetei tale ca iti place de ea.In cazul in care "raspunsul" ei din priviri ti se va pare incurajatoare incearca si abordarea directa.Succes.

| SkyPilot a răspuns:

Cand observe ca te priveste, o privesti in ochi si ii zambesti. Daca iti zambeste, te apropii de ea si o saluti. O intrebi cum merge, daca a avut o zi buna si intri in vorba cu ea.

| Mariuca_Maria_1974 a răspuns:

Cauta o cunostinta comuna care sa ti-o prezinte.

| aannoonniimm098 a răspuns:

Du te in cercul ei de prieteni poate ai si tu un prieten comun cu ea si fa cunostiinta cu ea