| Sadop a întrebat:

Am și eu o nelămurire.
Ieri m-am certat cu sora mea ( e o poveste lungă ), a făcut o criză de nervi și a spus că dacă mai vine prietena mea la mine ( eu locuind cu părinții, sora și fiul acesteia ) va chema poliția că are 15 ani și întreținem relații sexuale și alte chestii de genul acesta ( nu, nu a folosit acest limbaj, ci unul vulgar ).
Prietena mea nu are 15 ani, în primul rând, poate pare că e mai micuță de înălțime. Ea când a venit la mine a venit ori pentru că venise tata și voia să o cunoască, ori fiindcă era un eveniment la mine în familie și fusesem amândoi invitați, mai mergeam la plaja și veneam la mine să ne schimbăm de hainele ude, mai vedeam un film când era vreme foarte urâtă afară, lucruri de genul acesta.
I-a respectat mereu pe ai mei, chiar și pe ea, chiar dacă știa că relația dintre mine și ea ( sora mea ) nu e una foarte ok.
Eu i-am spus prietenei mele fiindcă mă întrebase de ce m-am certat cu sora mea, iar ea s-a agitat foarte tare spunând că după ce a zis soră-mea, cum va da ea ochii cu ai mei, că dacă au crezut ce zicea ea.
Relația dintre ai mei și ea este una foarte ok, nu au existat niciun fel de conflicte.
Eu i-am spus să nu se îngrijoreze că ai mei știu că soră-mea nu e în toate mințile, dar pe ea a afectat-o lucrul acesta, și n-o intereseaza de sora mea, ci de părerea alor mei despre ea, dacă au crezut cele spuse.
Ce e de făcut?
Mulțumesc! Fundă!

5 răspunsuri:
| Astaeparereamea a răspuns:

Cel mai indicat ar fi o discutie cu parintii tai pe aceasta tema, sora ta cati ani are?

| soloangel01 a răspuns:

Nimic... straight face
O lasi pe sora-ta sa se calmeze si o sa revina totul la normal. Incearca sa eviti sa mergi acasa cu prietena ta pana se calmeaza. Oricum nu cred ca o sa se duca la politie.

| Leo1993 a răspuns:

Eu in locul tau ii dadeam vreo 2-3 peste fata si o calmam putin. aia se poate numeste sora?

| Sadop explică (pentru Leo1993):

Are un baietel mic, care statea si plangea in timp ce ea zbiera. Ii provocam vise urate baiatului daca o pocneam.
Datorita lui ma abtin sa o pocnesc de vreo 2 ani incoace.

| NaomyTommy a răspuns:

Buna! Ar trebui sa porti o discutie cu ai tai si pe urma sa o aduci si pe prietena ta sa vorbiti pana atunci vorbeste cu sora ta fa-o sa inteleaga ca dragostea nu se alege se simte si nu conteaza varsta, nu ar trebui sa te afecteze altii ci doar relatia ta pentru ca tu saruti gura prietenei tale nu ale altora. SUCCES!