| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema si am nevoie de niste sfaturi. Acum vreo 2 saptamani am vorbit pe Messenger cu un baiat de care imi place,eu am vazut pe Youtube un clip in care dansa Dnb(drum&bass) si l-am intrebat daca a invatat singur sau l-a invatat cine-va, m-a interbat ce Facebook am i-am zis si apoi a zis ca a invatat singur si apoi a inchis Mess-ul. Dupa o saptamana am vorbit cu el si l-am intrebat daca stiu pe un coleg de clasa de-al meu si zis ca il stiu si l-am intrebat la ce scoala e chiar daca stiam care e, si l-am intrebat ce clasa e el trece in a 8 a. Problema mea e cum pot sa vorbesc mai mult cu el? Adica cum pot sa fac sa ma bage mai mult in seama? Mie imi place mult de el dar vreau sa fim amici inainte. Cum pot sa fac? Funda si vot! sad

Răspuns Câştigător
| RaduBoss98 a răspuns:

Nu e bine nici sa fi-i prea presanta ( cum intra baiatu pe mess sa il si saluti, dar daca el nu se baga in seama nu e problema sa te bagi tu ) intreaba-l ce-i place fa si tu conversatie cu el, daca te respinge prima data nu trebuie sa renunti, sa nu crezi insa ca o relatie se face cat ai pocni din degete, mai intai imprietenste-te cu el si sa fiti prieteni buni ( nu foarte buni, nici un baiat nu vrea sa se conbine cu cea mai buna prietena ) si dupa intreaba fara rusine ce crede despre tine ce simte pentru tine, si daca simte ce simti si tu... stii ce sa faci.
Bafta sper sa iti iasa si sper ca te-am ajutat.

6 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Vorbesti pe mess despre orice> vacante, scoala, profi, colegi, intamplari amuzante. Cu toate acestea, s-ar putea ca doar tie sa-ti placa de el, iar aceste s-ar putea nici sa nu te observe. Bafta!

| Delicacy a răspuns:

Lui nu-i place de tine, scuipă-l.

| Julyett a răspuns:

Acest lucru ar trebui sa vina de la sine.Intra in vorba cu el, incearca sa il faci sa se simta bine atunci cand vorbiti, povestiti diferite lucruri. Cere-i parerea cand atunci cand ai nevoie de un sfat, vorbiti despre ceva amuzant Povesteste-i cate ceva despre tine, aventuri amuzante sau altceva si cu siguranta o sa va apropiati din ce in ce mai mult. Intra in vorba cu el mereu atunci cand ai ocazia. Apoi poti sa-i ceri sa va intalniti sau cere-i numarul. Vorbiti la telefon, prin msj. Cu timpul o sa va apropiati. Daca incerci sa te faci placuta si sa nu devii un pic stresanta cu siguranta o sa isi dea seama ca il placi si puteti fi mai mult decat amici. Multa bafta!

| AnNaa67 a răspuns:

Pur si simplu incearca sa vorbesti cu el dupa cateva minute dupa ce a intrat. Spune.i si tu sa mai stea sa vorbiti, vorbiti lucruri amuzante, fa.l sa rada etc.

| mirGolden a răspuns:

Pai ar trebui sa incerci sa vorbesti mai des cu el apoi sa te imprietenesti. Poate e bine sa va si vedeti dupa aceia si cred ca s-ar putea sa mearga. Funda?

| kεv86 a răspuns:

Doar fi tu însuți, lumea nu se schimbă pentru tine, la picătură de o pălărie așa că de ce ar trebui să vă schimbați lumea... vorbesc despre ceea ce iti place sa faci in timpul tau liber în loc de a încerca să impresioneze & va lucra probabil pentru tine happy